Debakl a postup! Chomutov v pátém duelu nasázel 17 gólů a je v semifinále!

C H O M U T O V - Pátý rozhodujíc zápas čtvrtfinálové série mezi Chomutovem a Královým Dvorem přinesl něco, co nikdo nečekal. Prakticky nikdo z hráčů ani z více než čtyř stovek diváků nečekal jednoznačný průběh utkání. Domácí vedli ve 12. minutě 7:0, po první třetině 10:2 a nakonec zvítězili 17:4. Díky hladkému vítězství si naplno mohli užít postup do semifinále, které začíná již tento víkend!
ČF5, středa 15.3.2017, 20:00
-
T.B.C. Králův Dvůr
17:4 (10:2, 4:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Šarša (Fokt), 1. Turek (Pastor), 3. Štěrba (Jäschke), 5. Pastor (Štěrba), 9. Šarša (Fokt), 11. Bejček (Andrle), 11. Fokt (Chocholoušek), 17. Kopp (Klíma), 19. Jäschke (Pačmag), 19. Bejček (Kopp), 22. Pastor (Pačmag), 24. Chocholoušek (Šarša), 29. Chocholoušek (Šantora), 32. Pastor (Pačmag), 41. L. Fiala, 44. Pastor, 54. L. Fiala Šarša) - 14. Duchek (Dvořák), 19. Horký (Fait), 39. Votava, 46. Vondruška (Olšiak)
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:2 a navíc Pačmag (CHM) 5 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:1, 10:2, 14:2, 14:3, 16:3, 16:4, 17:4.
Florbal Chomutov: Šantora (29. Vlček) - Šarša (C), Šnábl, Pačmag, Turek, Šulc, Klíma, Kubeš - Chocholoušek, Fokt, L. Fiala - Štěrba, Jäschke, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle - Selinger, Z. Hlaváček
T.B.C. Králův Dvůr: Novák (9. D. Kameš) - Vlček, Sluka, Votava, Kubert, Duchek, Fait, Dvořák, Horký (C), Syrovátko, Kovářík, Vondruška, Langer, Olšiak, Uhřík, Svoboda, Štěpnička, M. Kameš, Kebrle

Branková smršť posunula Chomutov do semifinále!

Chomutov je v semifinále play off Národní ligy! Rozhodující, pátý zápas čtvrtfinále si florbalisté Chomutova odehráli na domácí palubovce 15. března proti svému čtvrtfinálovému soupeři T.B.C. Královu Dvoru. Domácí se zápasu zhostili s velkou parádou, po první třetině Králův Dvůr drtili neskutečným dvouciferným skóre 10:2. Ve druhé a třetí třetiny pouze potvrdili svojí skvělou formu a nakonec celý zápas vyhráli při skóre 17:4.

Průběh 5. zápasu čtvrtfinále play off: Florbal Chomutov X T.B.C. Králův Dvůr

Chomutovští florbalisté, nabití skvělou atmosférou v hale, vstoupili náležitě skvěle do rozhodujícího zápasu play off. Od prvních chvil královédvorské hráče drtili větší ofenzivou. Po první třetině byl zápas víceméně rozhodnutý, jelikož domácí vedli dvouciferným, neskutečným skóre 10:2.

V následující druhé třetině se Královu Dvoru procitnout ze sna nepodařilo, i nadále nadvládu v zápase držel pevnou rukou Chomutov. Chomutovští hráči nastupovali na palubovku s úsměvem od ucha k uchu, každé střídání si užívali a fanoušci povzbuzovali, co se jen dalo. Druhá třetina skončila za vysokého skóre 14:3 pro domácí.

Třetí třetina byla pouze formalitou. Chomutov s klidem dohrál rozhodnutý zápas a Králův Dvůr pomalu větřil konec sezóny. Zápas 5. čtvrtfinále play off Národní ligy skončil vítězně pro domácí, Florbal Chomutov za stavu 17:4. Chomutov si tak vybojoval postup do semifinále play off, kde se bude na hřišti utkávat s dobře známým týmem, TJ Turnov.

Komentář trenéra Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dnes jednoznačně rozhodl náš nástup do utkání. Pomohl nám získat sebevědomí a celý zápas jsme tahali za delší konec. Jsem rád, že jsme mohli zapojit celý kádr. Velké díky všem divákům, včetně hostujících, kteří i ve všední večer svoji návštěvou vytvořili parádní kulisu. Díky soupeři za výbornou sérii a přejeme hodně štěstí do další sezóny. My máme chvíli, abychom oslavili postup a od zítřka se budeme soustředit na semifinále.“

Komentář trenéra Marka Michálka (T.B.C. Králův Dvůr): „Hodně hořký konec této jinak rozhodně povedené série. Dnes bylo v desáté minutě jasno. Chomutov nás dnes předčil ve všech ohledech. Obrovský obdiv patří našim fanouškům, kteří nás vydrželi povzbuzovat po celé utkání. Vůbec návštěvnost o atmosféra bylo ozdobou této série. Gratuluji soupeři k postupu a přeji mu hodně štěstí v dalším kole. Svým hráčům děkuji za jednu a půl sezony u kormidla tohoto týmu. Tam kde něco končí něco nového začíná.“