Chomutov zakončil rok 2016 těsnou prohrou s lídrem ligy, Turnovem

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova se v sobotu 17. prosince vydali na palubovku svého stálého soupeře, se kterým si prošli už mnoha nelehkými zápasy i v play-off, TJ Turnov. Tentokrát se opět jednalo o velmi vyrovnaný zápas. O vítězství Turnova rozhodl až v 56. minutě útočník Vojtěch Rondoš za asistence Vojtěcha Palatínuse. Turnov získal výhru 6:5 a Chomutov se propadl na sedmou příčku Národní ligy.
14.kolo, sobota 17.12.2016, 19:00
TJ Turnov
-
6:5 (2:3,1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 11. Matěcha (Havlín), 12. Buriánek (V. Palatínus), 34. Měkota (Matěcha), 43. Matěcha, 44. A. Palatínus (Matěcha), 56. Rondoš (V. Palatínus) - 7. Kopp (Bejček), 13. Šulc (Bejček), 17. T. Fiala (Klíma), 42. T. Fiala (Chocholoušek), 55. Šulc (Bejček).
Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.
TJ Turnov: Švec (Horáček) - Bursa, Hejduk, Buriánek, Měkota, V. Palatínus, Havlín, Matěcha (C), Rondoš, Grmolec, Vitásek, A. Palatínus a Nezdara.
Florbal Chomutov: Šantora (Trhlík) - Šarša (C), Klíma, Šulc, Pačmag, Selinger - Chocholoušek, T. Fiala, Fokt, Kopp, Jäschke, Bejček, Břešťan a Tichý.

Výhra byla blízko, ale lídr ligy potvrdil svou dominanci!

Florbal Chomutov vyrazil na poslední zápas v kalendářním roce 2016 na palubovku velmi známého soupeře, TJ Turnov. Týmy se znají perfektně z minulých roků Národní ligy, dvakrát se potkaly i v play-off. Střety těchto dvou týmů na hřišti jsou vždy velmi napínavé a v sobotu 17. prosince tomu nebylo jinak.

Průběh utkání: TJ Turnov X Florbal Chomutov

Skóre celého zápasu otevřel Chomutov díky přesné střele Ondřeje Koppa za asistence Ondřeje Bejčka. Celý zápas se nesl v duchu zvyšování skóre a jeho následném dohánění, jinak tomu nebylo v první třetině. Na přestávku odcházel optimisticky Chomutov jako vítěz třetiny při skóre 3:2.

V druhé třetině se hrála velmi defenzivní hra - "hra na jistotu". Turnov si připsal 13 střel na branku, z čehož jedna byla úspěšná. Chomutovští florbalisté okusili své střelecké schopnosti devětkrát, ale branka z toho ani jedna nebyla.

Do poslední, rozhodující třetiny se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Úspěšnou akci si v 42. minutě připsal Tomáš Fiala (M. Chocholoušek), nicméně soupeři neusnuli na vavřínech a v 43. minutě už bylo srovnáno na 4:4. Chomutovský florbalista, Karel Klíma, byl vyloučen na 2 minuty za hrubost, čehož domácí tým využil ve svůj prospěch. V přesilové hře střelil branku, která ho vyhoupla do vedení 5:4. Chomutov s vypětím všech sil vyrovnal v 55. minutě, ale dlouho se neradoval, protože bezchybná střela Vojtěcha Rondoše (V. Palatínus) v 56. minutě přihrála vedení na stranu Turnova.

Do konce třetiny už žádná branka nepadla, prodloužení se nekonalo a Turnov vyhrál nad Chomutovem 6:5. Chomutov nezískal žádné body a spadl na 7. místo v Národní lize - divize západ.

15. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X TJ Sokol Mukařov

Před florbalisty Chomutova je vánoční pauza, do 15. kola Národní ligy se pustí až 7. ledna na domácí palubovce. Prvním soupeřem v roce 2017 bude pro Florbal Chomutov TJ Sokol Mukařov. Mukařovu patří průběžně čtvrtá příčka v ligové tabulce. Vzájemný duel týmů se bude 7.1. hrát od 18.00 v Městské sportovní hale v Chomutově.

Komentář pana Markse (trenér TJ Turnov): „Odveta se soupeři za první zápas nepovedla, přestože k tomu mnoho nescházelo. Byl to oboustranně bojovný a rychlý zápas ve kterém rozhodla naše lepší koncovka. Děkuji soupeři za kvalitní utkání a divákům za podporu.“

Komentář Martina Bociana (trenér Florbalu Chomutov): „Jako tradičně v Turnově vyrovnaný a bojovný zápas. Rozhodlo, že jsme po vyrovnávací brance na 5:5 hned vzápětí inkasovali. Děkuji soupeři, pořadatelům, divákům a všem přejeme hezké Vánoce.“