Eliška Vetýšková; foto: FBŠ Hattrick Brno | 29.09.2017

Chomutov vyšel v Brně bodově naprázdno, Hattricku podlehl 4:6

C H O M U T O V - Chomutovští florbalisté vyrazili výjimečně ve čtvrtek 28. září na zápas mimo domácí palubovku, a to rovnou do Brna. Zápas proti FBŠ Hattrick Brno se odehrával ve vyrovnaném tempu na obou stranách. Domácí ve druhé třetině odskočili až na rozdíl čtyř branek, ale Severočeši dokázali postupně snížit až na nejtěsnější rozdíl 5:4.
4.kolo, čtvrtek 28.9.2017, 19:00
FBŠ Hummel Hattrick Brno
-
6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Fuchs (Hronek), 18. Andrle (Gregor), 30. Nagy (Houbal), 32. Habr (Řeháček), 37. Fuchs (Brom), 56. Nagy (Houbal) - 13. Pastor (Fokt), 39. Pastor (Fokt), 40. Pačmag (Pastor), 46. Fokt (Šarša).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:4, 6:4.
FBŠ Hummel Hattrick Brno: Kejík (Chrást) - Brom, Řeháček, Mati, Fabián, Houbal, Vojtíšek, Machálek, Fuchs, Andrle, Ondráček, Gregor, Habr, Hronek, Medek a Nagy.
Florbal Chomutov: Trhlík (Vlček) - Šarša (C), Pačmag, Kellermann, Šnábl - Linc, Fokt, Pastor - Andrle, Bejček, Štěrba - Kopp, Jäschke, Bendl.

Průběh 4. kola 1.ligy: FBŠ Hattrick Brno X Florbal Chomutov

Chomutovští vyrazili o státní svátek 28. září poprvé na zápas mimo domácí palubovku. V Jihomoravském kraji na ně v čekal tým FBŠ Hattrick Brno, který v minulé sezóně obsadil v ligovém hodnocení osmou příčku.

Čtvrteční zápas se odehrál v klidnějším tempu. Týmy se dlouho přetahovaly o každou branku, vstřelenou soupeři. V první třetině se dvakrát prosadil domácí tým, Hattrick Brno, Chomutov mu na tom odpověděl brankou jednou.

Druhá třetina byla pro diváky i pro samotné hráče velmi pestrá. Chomutov měl už namále, když domácí tým vstřelil bez větších výkyvů tři rychlé branky na stav 5:1. I přesto chomutovští vstali skoro z popela a ukázali Brnu, kam až jejich um sahá. Dvě rychlé branky Pastora a Pačmaga vrátili Severočechy do hry o cenné body.

Třetí třetina byla od obou soupeřů velmi opatrná. Daniel Fokt vstřelil v 46. minutě branku, které chomutovské hráče posunula na stav 5:4 a blíže k vyrovnání. Až o deset minut pozdě padla branka další, tentokrát pro Brno, které si tímto potvrdilo dvoubrankové manko při stavu 6:4. Chomutov v posledních minutách zkoušel i powerplay, ale bohužel bez výsledku.

Chomutov prohrál v Brně rozdílem dvou branek za stavu 6:4. V tabulce 1. ligy mu patří průběžná devátá příčka se čtyřmi body.

Komentář Marka Fialy (FBŠ Hummel Hattrick Brno): „Obraz zápasu byl výrazně ovlivněn našimi individuálními chybami a špatnými návraty do obrany. Budeme dál pracovat a zlepšovat se. Tří bodů si vážíme."

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dneska poprvé v sezóně v nekompletním složení jsme udělali vše co bylo v našich silách, i když jsme během zápasu nebyli daleko od bodového zisku, tak soupeř byl po většinu času o krůček lepší a nakonec zaslouženě vyhrál, chci poděkovat týmu za bojovnost až do poslední vteřiny, Pačmimu za nádherný gól z půlky a oběma našim divákům za podporu i na druhém konci republiky."