Chomutov v náročném zápase porazil Pantery z Liberce 9:8 v prodloužení

C H O M U T O V - Muži Florbalu Chomutov si naposledy před Vánocemi odehráli zápas na domácí palubovce. V sobotu 10. prosince nastoupili v rámci 13. kola Národní ligy na palubovku proti FBC Panthers Liberec. Zápas to byl až nečekaně vyrovnaný, rozhodovalo se až v prodloužení. Díky brance Tomáše Fialy a asistenci Marka Chocholouška ve druhé minutě prodloužení Chomutov získal výhru 9:8 a důležitý druhý bod k tomu.
13.kolo, sobota 10.12.2016, 18:00
-
FBC PANTHERS Liberec
9:8p (2:1, 2:2, 4:5 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Klíma (Chocholoušek), 17. Fokt (T. Fiala), 21. Bejček (Kopp), 39. Andrle (Šnábl), 47. Fokt (Šarša), 49. Fokt (T. Fiala), 50. Kopp, 55. Fokt, 62. T. Fiala (Chocholoušek) - 9. Špak (Szabo), 27. Skibko (Obermann), 35. Szabo (Skibko), 42. Szabo (Špak), 46. Špak (Szabo), 47. Špak, 56. Špak (Burkoň), 59. Novák (Szabo).
Rozhodčí: Jakub Matějka, Michal Tichý. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 8:6, 8:8 - 9:8.
Florbal Chomutov: Šantora - Šnábl, Šulc, Šarša (C), Klíma, Pačmag, Selinger - Kopp, Bejček, Andrle - Chocholoušek, T. Fiala, Fokt - Břešťan, Jäschke, Štěrba.
FBC PANTHERS Liberec: Kolomazník - Szabo, Špak, Žihla, Burkoň, Tomas, Šeps, Obermann (C), Hora, Skibko, Novák.

Chomutov udolal Liberec opět v prodloužení, 9:8!

Florbalisté Chomutova se naposledy před Vánocemi utkali se soupeřem na domácí palubovce, a to v sobotu 10. prosince. S Panthers Liberec měl Chomutov z minulé sezóny pozitivní zápasovou bilanci, pokaždé získal proti výhru, ale vždy v prodloužení. Jinak tomu nebylo ani v sobotním zápase, kde se o vítězi rozhodlo až ve druhé minutě prodloužení.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X FBC Panthers Liberec

Jak tým Chomutova, tak tým Liberce se do hry dostával v pomalejším tempu. První akci v první třetině si připsal Liberec, když v 9. minutě poprvé prostřelil chomutovského brankáře. Florbalisty Chomutova to nenechalo dlouho chladnými a v 11. minutě se před brankou Liberce prosadil Karel Klíma, za asistenci Marka Chocholouška. Chomutov si našel v první třetině ještě jednou cestu přes libereckého brankáře a po první části vedl 2:1.

Ve druhé třetině se hodně bránilo a hodně útočilo. Oba dva týmy se dopustily určitých chyb, kterých dokázal spoluhráč rychle využít. Jak Chomutov, tak Turnov si připsal v druhé třetině dvě branky. Ve vedení o jednu branku byl díky náskoku stále Chomutov.

Liberečtí dali do poslední třetiny všechny své síly a na skóre zápasu se to výrazně projevilo. Dokázali stáhnout náskok Chomutova, v 59. minutě díky přesné střele Františka Nováka a přihrávce Tomáše Szaba, a vyrovnat na skóre 8:8. Šlo se do prodloužení.

Hru v prodloužení během necelé minuty a půl zastavil domácí útočník Tomáš Fiala díky asistenci Marka Chocholouška, kteří bezchybně trefili branku Liberce. Chomutov získal na domácí palubovce 2 body. V tabulce Národní ligy - divize západ se Chomutov pohybuje v TOP 5 na čtvrtém místě.

Komentář nejlepšího hráče utkání Daniela Fokta: „Hrálo se mi hodně dobře. Zastoupil jsem Lukáše Fialku, kvůli jeho zranění, a musím říct, že kluci hrají moc pěkný a moderní florbal. Přihrávky jsem dostával na zlatém podnose, takže mi stačilo do toho haluzácky plácnout. Atmosféra v týmu byla pozitivní a plná bojovnosti. Škoda, že se nepovedlo vyhrát za 3 body, ale i tak bych vše zhodnotil kladně.“

14. kolo Národní ligy: TJ Turnov X Florbal Chomutov

Poslední duel roku 2016 odehraje Florbal Chomutov na palubovce prvního týmu ligy, TJ Turnov! Tyto dva týmy se velmi dobře znají, absolvovaly spolu dva roky po sobě čtvrtfinálové boje v play-off. Jednou se radoval z postupu do semifinále Chomutov, jednou Turnov. Vzájemný zápas odehrají týmy v sobotu 17. prosince od 19:00 a vy tento zápas můžete sledovat pomocí odkazu na online přenos utkání.

Odkaz na online přenos utkání

Komentář Martina Bociana (trenér Florbalu Chomutov): „Soupeř předvedl zkušenou hru podpořenou výbornými individuálními výkony. Pro nás to byl nesmírně psychicky náročný zápas. Hodně jsme chtěli i ve chvílích, kdy to úplně nešlo a jsem moc rád, že jsme ho dotáhli do vítězného konce. Díky hráčům, soupeři a divákům.“

Komentář Tomáše Szaba (trenér FBC Panthers Liberec): „Z naší strany povedený zápas. Škoda, že si to kazíme lacinými brankami. Děkujeme soupeři za povedené utkání.“