Chomutov těsně podlehl Panthers Praha, o prohře rozhodly maličkosti!

C H O M U T O V - Mužský tým Florbalu Chomutova se vydal v sobotu 21. ledna na palubovku průběžného lídra Národní ligy- divize západ, Panthers Praha. Celé utkání se neslo v rychlém a bojovném rytmu. O konečném výsledku rozhodovaly pouze malé chyby, kterých udělali domácí Panteři méně. Velmi vyrovnané utkání skočilo vítězně pro Panthers Praha za stavu 3:2. Chomutovu patří průběžně 7. příčka v ligové tabulce.
17.kolo, sobota 21.1.2017, 16:30
Panthers Praha
-
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Hanzl (Tomeš), 25. vlastní branka, 56. Kolář (Kölbl) - 22. Fokt (Pačmag), 51. Chocholoušek (T. Fiala).
Rozhodčí: Štolc, Pech. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 20:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Panthers Praha: Borák (Slavata) - Kolář (C), Krůšek, Tomeš, Kalous, Hanzl, Rybka, Křivanec, Jakob, Janoušek, Míka, Pokorný, Daněk, Kölbl, Polcar, Ptáčník, Tomiška, Veverka.
Florbal Chomutov: Šantora (Trhlík) - Klíma, Fokt, Bejček, Jäschke, T. Fiala, Pačmag, Tichý, L. Fiala, Kopp, Pastor, Selinger, Andrle, Šnábl, Šarša (C), Chocholoušek, Šulc.

K senzaci chybělo málo, lídr ligy neudolán!

Florbal Chomutov vyrazil v sobotu 21. ledna na utkání 17. kola Národní ligy - divize západ na palubovku průběžného lídra ligy, Panthers Praha. Chomutov odehrál svůj poslední zápas na domácí palubovce proti Mukařovu, který porazil 7:6. Hráči Panthers Praha svůj poslední zápas před Chomutovem odehráli také s Mukařovem, ten je ale porazil těsným rozdílem za skóre 4:3.

Průběh utkání:FbC Panthers Praha X Florbal Chomutov

Do utkání vstoupil lépe domácí tým Panterů, který otevřel skóre celého zápasu v 8. minutě díky rychlé střele útočníka, Štěpána Hanzla. V celém zápase se týmy přetahovaly zejména na poli defenzivy, která hrála velmi významnou roli i v první třetině. Na přestávku se odcházelo za neměnného stavu 1:0 pro domácí Panthers.

Druhá třetina byla pro oba týmy rychlejší a ofenzivnější, než ta první. Florbal Chomutov se prakticky prosadil před brankou hned dvakrát. Ve 22. minutě prostřelilo brankáře Panterů duo Fokt - Pačmag, nicméně ve 25. minutě si Chomutov nadělil vlastní branku a posunul tak Panthers do vedení 2:1.

Florbalisté Chomutova se nevzdali a v 51. minutě poslední třetiny se dostali přes brankáře soupeřů a dokázali vyrovnat. Radovat se Chomutov přestal v 56. minutě, kdy se prosadil David Kolář před chomutovskou brankou a rozhodl utkání.

Utkání Panthers Praha - Florbal Chomutov skončilo vítězně pro Panthers za stavu 3:2. Zisk tří bodů upevnil Pantery ve vedení tabulky Národní ligy s 38 body. Chomutov se propadl na sedmé místo, na kontě má 26 bodů.

18. kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X Ask Orka Čelákovice

Chomutov se vrací na domácí palubovku již tuto neděli 29. ledna! Zápas sehraje s devátým týmem ligy, Ask Orka Čelákovice. Týmy vstoupí do zápasu v 16:00 - u toho nesmíte chybět!

Odkaz na online přenos utkání

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Po celý zápas to bylo vyrovnané, rozhodovala práce do obrany. Štěstí v koncovce. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů.“

Komentář trenéra hostů (Martin Bocian): „Bojovné utkaní z obou stran s pozornou obranou. Rozhodovali drobnosti. Děkuji hráčům za bojovnost a soupeři přejeme hodně štěstí do konce sezony. Děkujeme.“