Chomutov proti Čelákovicím tahal za kratší konec a vrací se bez bodů

C H O M U T O V - Chomutov si po herním víkendu nepřipsal žádný bod. V neděli 6. listopadu odjel na domácí palubovku ASK Orka Čelákovice. V první třetině Chomutovu ujel vlak, když se tým Orky dostal do vedení. Zbylé třetiny hráči Chomutova náskok Orky pracně doháněli, nicméně marně. Orka Čelákovice se připsala výhru 9:6. Chomutov se přesunul do druhé poloviny ligové tabulky, a to na sedmé místo.
8.kolo, neděle 6.11.2016, 14:00
ASK Orka Čelákovice
-
9:6 (3:1, 2:3, 4:2)
Branky a nahrávky: 5. Čáp (Furch), 11. Novotný (Minařík), 18. Schwan (Němeček), 35. Minařík, 38. Řehák (Schwan), 41. Hendrich (Schwan), 47. Minařík (Kramel), 54. Doutnáč (Šeda), 56. Hendrich (Němeček) - 9. Giptner (T. Fiala), 34. Klíma (L. Fiala), 36. Klíma (T. Fiala), 39. Štěrba (Kopp), 42. Pastor (Fokt), 51. L. Fiala ( T. Fiala).
Rozhodčí: Lukáš Ležák, Martin Ležák. Vyloučení: 1:2 + Jan Vlček 10 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 30:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 9:6.
ASK Orka Čelákovice: Freiman - Pezl, Řehák, Doutnáč, Šeda, Schwan, Jareš, Mikšovský, Minařík, Němeček, Hendrich, Tichý, Zadák, Čáp, Furch, Kramel.
Florbal Chomutov: Vlček - Čáp - Šarša, Klíma, Turek, Z. Hlaváček, Šulc, Šnábl - Giptner, T. Fiala, L. Fiala, Andrle, Fokt, Pastor, Kopp, Bejček, Štěrba.

Florbal Chomutov prohrál s Čelákovicemi 9:6

Tým mužského "A" týmu se netradičně v neděli 6. listopad vydal na zápas na domácí palubovku týmu ASK Orka Čelákovice. Zápas se odehrál v rámci osmého kola Národní ligy divize západ.

Domácí hráči Čelákovic za podpory domácích naskočili do první třetiny ve velmi rychlém tempu. Jejich ofenzivní hra rozjela vlak plný branek, který Chomutov po zbytek zápasu bohužel pracně doháněl. „Vedení Čelákovic v 1.třetině nerozhodlo celý zápas, ale rozhodně ho dost ovlivnilo. Po celý zbytek zápasu jsme museli dohánět vedení Čelákovic, což se nám bohužel nedařilo a prohráli jsme,“ komentuje průběh první třetiny juniorský obránce, Zbyněk Hlaváček. Po první dvacetiminutovce byl stav 3:1 pro domácí Orku.

V druhé třetině dostali florbalisté Chomutova zápas do svých rukou. Vstřelili tři branky, Čelákovice pouze dvě. Nicméně přitěžujícím břemenem byl pro Chomutov jednobrankový náskok Orky z první třetiny, který se po druhé třetině zdál lehce překonatelný.

V poslední třetině se na palubovku vrátila Orka se vší silou a chtíčem vyhrát. Během dvaceti minut nasázela Chomutovu čtyři branky. Florbalisté Chomutova se pracně bránili a na svou obranu prostřelili čelákovického brankáře dvakrát, ale k výhře a strhnutí zápasu na svou stranu to bohužel nestačilo.

Chomutov prohrál na domácí palubovce Orky Čelákovice 9:6. Po 8. kole Národní ligy - divize západ se Chomutov nachází na 7. místě v ligové tabulce. „V zápase jsme nepředvedli naše maximum. Umíme hrát mnohem lépe. Poslední dva zápasy jsme bohužel prohráli, ale sezona je ještě dlouhá a my se z toho musíme dostat, zvednout hlavy a připravit se na další těžké zápasy, které nás teď čekají,“ doplňuje Zbyněk Hlaváček a dodává: „Nesmíme z proher dělat velkou tragédii, musíme pokračovat dál a začít zase vyhrávat, protože máme velmi silný tým s velkým potenciálem. Věřím, že to společně zvládneme a budeme opět vyhrávat!“

Komentář k utkání - Jan Vlček (brankář): „Zápas rozhodlo naše neproměňování šancí, naše zbytečné chyby a ztráty míčku. Soupeř nehrál nic moc extrémní florbal, ale byl produktivní, a to mu přineslo výhru.“

Deváté kolo Národní ligy: Florbal Chomutov X FBC Plzeň

Florbal Chomutov se vrací na domácí palubovku a těší se na vaší podporu! V sobotu 12. listopadu se od 18:00 utká před vašimi zraky s Fbc Plzeň! Plzeňským florbalistům patří průběžně osmá příčka ligové tabulky.

Nemůžete přijít? Nevadí! Sledujte online psaný záznam zápasu!

Odkaz na online přenost utkání

Komentář trenéra ASK Orky Čelákovice: " Dneska jsme poprvé vedli celý zápas a i přes určité herní výpadky jsme nakonec zaslouženě vyhráli. Pro nás velmi cenné tři body. Děkujeme soupeři za férový zápas."

Komentář trenéra Florbalu Chomutov: "Dneska rozhodlo, že vždycky ,když jsme se dostávali do zápasu, jsme z protiútoku inkasovali. Stálo nás to mnoho fyzických i psychických sil. Blahopřejeme domácím k vítězství a přejeme mnoho štěstí v sezóně."