Chomutov otočil sérii s Pelhřimovem a od postupu ho dělí jen jediná výhra!

C H O M U T O V - Sportovní hala v Kadani chomutovským florbalistům evidentně svědčí. Po včerejší jasné výhra 12:5 zde dnes porazili Spartak Pelhřimov i podruhé, tentokrát po nervy drásajícím boji těsně 7:6. Chomutov tak dokázal stoprocentně využít domácího prostředí a otočil stav série na 2:1 na zápasy. Od postupu do 1. ligy ho tak dělí jediná výhra!
BA3, neděle 30.4.2017, 15:30
-
Spartak Pelhřimov
7:6 (3:1, 1:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 9. L. Fiala (Šulc), 11. L. Fiala (Šarša), 15. Kopp (Z. Hlaváček), 27. T. Fiala (L. Fiala), 49. Chocholoušek (T. Fiala), 58. Šulc (T. Fiala), 59. Pastor (Pačmag) - 7. Blažek (Hendrych), 28. Blažek (Zrzavý), 43. Hendrych (Blažek), 46. Hendrych (Čech), 54. Charouzek (Hendrych), 60. Zrzavý (Blažek).
Rozhodčí: Kytler, Sommer. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5, 7:6.
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Šulc, Pačmag, Turek, Krajník, Z. Hlaváček, Kubeš - Chocholoušek, T. Fiala, L. Fiala - Jäschke, Fokt, Pastor - Kopp, Bejček, Andrle - Tichý
Spartak Pelhřimov: Venkrbec - Fučík, Kocián, Švrkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Kubíček, Poduška (C), Vlach, Hendrych, Čech, Škoda, Běhounek

Průběh 3. barážového utkání: Florbal Chomutov X Spartak Pelhřimov

První třetina: Chomutov vedl o dvě branky!

Pelhřimov po sobotním zápase, který by se pro ně dal nazývat debaklem, vstoupil do zápasu jako první přesnou střelou Martina Blažka v 7. minutě. Odplata ze strany Chomutova na sebe nenechala dlouho čekat. V 9. minutě díky skvělé akci Lukáše Fialy a Miloše Šulce vstřelil Chomutov vyrovnávací branku na 1:1.

Chomutovští ale zúročili svoji převahu hned chvíli poté v 11. minutě, když přesná střela Lukáše Fialy pelhřimovskou branku neminula. Chomutov si pojistil vedení v 1. třetině třetí brankou Ondřeje Koppa, která byla vystřelena bezmála z půlky hřiště. S klidnou duší a vedením při skóre 3:1 šel Chomutov na přestávku po první třetině.

Druhá třetina: Střelecky vyrovnaná třetina, Chomutov stále ve vedení!

V druhé třetina si většina týmů prochází menší herní krizí. Ta se nevyhnula ani Chomutovu, ani Pelhřimovu během druhé třetiny. V 27. minutě se Chomutov dočkal branky v podání bratrského dua Fialů. Tato branka posunula Chomutov do vedení 4:1.

Pelhřimov ale dlouho nezahálel a v 28. minutě snižuje náskok Chomutova na 4:2. Týmy byly neskutečně vyrovnané a do konce třetiny se navzájem už nepustily do žádné brankové šance.

Třetí třetina: I přes překážky dokázal Chomutov vyhrát!

Pelhřimov během šesti minut třetí třetiny dokázal smazat náskok domácího týmu o dvě branky, když dvakrát po sobě Milan Hendrych prostřelil chomutovského brankáře, Jana Vlčka. Vyrovnaný stav na obou stranách dlouho nezůstal díky skvělé kombinační hře Lukáše Fialy – Tomáše Fialy a Marka Chocholouška. Při rychlém úniku dokázal Chocholoušek díky přesné přihrávce Tomáše Fialy posunout Chomutov opět do jednobrankového vedení 5:4.

Pelhřimov se kousnul a chtěl za každou cenu srovnat. V 54. minutě se to Luďkovi Charouzkovi podařilo. Svou střelou srovnal stav utkání na 5:5. Následující minuty na palubovce šlehaly plameny, každý se snažil urvat si tu rozhodující branku pro sebe. V 58. minutě se Chomutovu podařilo opět posunout do vedení na 6:5. O minutu později potvrdil vedení Chomutova Petr Pastor při přihrávce Marka Pačmaga.

Chomutov si prošel ještě krušnými chvílemi, když byl dvě minuty před koncem vyloučen Ondřej Šarša. Pelhřimovu se podařilo šťastnou střelou dohnat náskok Chomutova na 7:6, ale to bylo vše, co hostující tým v tomto zápase zvládl.

Chomutov si připsal důležitou výhru 7:6 a otočil barážovou sérii na 2:1, čímž se dostal do vedení. Chomutov tak blízko k 1. lize ještě nebyl! Následující dva zápasy proto budou nesmírně důležité!

Barážové boje se přesouvají na palubovku Pelhřimova!

Chomutov si dvěma výhrami po sobě zajistil přesunutí barážové série na palubovku Pelhřimova. Následující dva rozhodující zápasy se odehrají příští víkend od 6. května do 7. května ve Sportovní hale v Pelhřimově.

Chomutov může do sobotního zápasu nastoupit s klidnou hlavou, protože vede barážovou sérii při skóre 2:1. Čtvrtý zápas, který může být pro Chomutov postupovým do 1. ligy, se odehraje v sobotu 6. května od 19:00.

Odkaz na online přenos utkání

Pátý zápas se odehraje o den později, v neděli 7. května. Čas zápasu ani odkaz na online přenos zápasu není znám a bude doplněn.

Komentář trenéra Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Zápas jsme si zdramatizovali nervózním úvodem třetí třetiny, čehož soupeř využil k vyrovnání. Potvrdilo se nedáš, dostaneš. Dokázali jsme se ale zvednout a opět to byla výborná týmová práce. Velká pochvala týmu, že dnešní zápas zvládli, byť to bylo místy velmi těžké. Více to rozvádět nebudu. Díky divákům, že týmu v závěru utkání velkou podporou pomohli. Série je 2:1 a příští týden se bude začínat zase od nuly.“

Komentář trenéra Jana Knězů (Spartak Pelhřimov): „Lekce z produktivity domácího týmu rozhodla tento zápas a přiklonila sérii na stranu Chomutova. Dnes jsme bojovali a i přes hluché pasáže jsme si dokázali vytvořit dostatek brankových příležitostí, které neskončili gólem. Po jejich neproměnění nás domácí trestali. Děkuji divákům.“