Chomutov odjel z Litvínova bodově naprázdno, zbraně ale neskládá!

C H O M U T O V - Chomutovští zavítali v neděli 5.11. na palubovku okresního soupeře SK Bivoj Litvínov v rámci 10. kola 1.ligy. I když hráči sahali po výhře díky své aktivitě v prvních dvou třetinách, cenné body si z palubovky neodvezli. Klíčové se ukázaly poslední dvě minuty třetí třetiny, kdy Litvínov ze stavu 2:2 vykouzlil skóre 4:2 a připsal si výhru. Chomutov si drží průběžně 12. příčku ligy, ale je plný sil do dalších zápasů!
10.kolo, neděle 5.11.2017, 19:30
SK BIVOJ LITVÍNOV
-
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Mandelbaum (Skuhrovec), 38. Pudil (Skalitz), 59. Valter, 60. trestné střílení Tichý - 18. Kellermann (Štěrba), 30. L. Fiala (T. Fiala).
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 116. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
SK BIVOJ LITVÍNOV: Stránský - Sattler, Harák, Vitvar, Strejček, Rybka, Hocelík (C), Hulič, Hertl, Pudil, Krejčí, Mandelbaum, Pitek, Tichý, Procházka, Skalitz, Pecháček, Valter, Skuhrovec
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša (C), Pačmag, Turek, Kellermann, Semerád, Šnábl - Linc, Fokt, Pastor - Šafařovský, Hlaváček, Štěrba - Bejček, T. Fiala, L. Fiala - Kopp

10. kolo 1.ligy: SK Bivoj Litvínov X Florbal Chomutov

Florbalisté Chomutova se v poslední den minulého týdne 5. listopadu vydali na palubovku okresního soupeře, SK Bivoje Litvínov, aby na ní svedli vzájemné utkání 10. kola 1. ligy. Týmy šly do boje opět na plné obrátky. Chomutov, žíznivý po výhře, se snažil ze všech sil, ale chyby v poslední třetině rozhodli v jeho neprospěch.

Průběh utkání: Konec třetí třetiny rozhodl!

Z první třetiny vyšel gólově naprázdno domácí tým, který se teprve zajížděl. Za Chomutov se úspěšně prosadil na sklonku první třetiny junior, Erich Kellermann při asistenci Jakuba Štěrby, a tím posunul Chomutov do nízkého vedení 1:0.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější a živější, než ta předcházející. Gólové manko Litvínova anulovalo ve 28. minutě litvínovské duo Mandelbaum-Skuhrovec. Chomutovští reagovali na branku závratnou rychlostí, během dvou minut se vrátili do vedení 2:1. Na přestávku před finální třetinou se šlo za vyrovnaného stavu 2:2 díky přesné brance Lukáše Pudila z litvínovských řad.

Litvínov se v první třetině nedokázal prosadit před brankou Chomutova, Chomutov si toho to Černého Petra vybral ve třetině třetí. Dlouho to vypadalo na prodloužení, ale v 59. minutě Litvínov zvýšil na stav 3:2. Následně proměnil trestné střílení Ondřej Tichý, hráč domácího týmu, který potvrdil výhru SK Bivoje Litvínov skórem 4:2.

Florbal Chomutov prohrál proti SK Bivoji Litvínov 4:2. Chomutovským florbalistům patří průběžně 12. příčka 1. ligy.

Komentář Filipa Skořepy (SK BIVOJ LITVÍNOV): „Dnešní zápas byl o tom, kdo bude mít nakonec více štěstí v koncovce. Zaskvěli se gólmani. Konečně nám to tam napadalo z přesilovek. Každopádně to bylo zajímavé až do konce. Děkujeme divákům, kterých dnes bylo celkem hodně, soupeři šťastnou cestu domů."

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Dneska rozhodla naše nedisciplinovanost a jedna chyba ve třetí třetině. S obojího se musíme poučit a do dalších zápasů jít znovu s čistou hlavou. Děkujeme soupeři a divákům.."