Boleslav se představila v plné síle! Chomutov však nedal svoji kůži lacino!

C H O M U T O V - Chomutov ve čtvrtek 9. listopadu odehrál před domácími fanoušky druhý zápas osmifinále Poháru České pojišťovny, tentokrát proti aktuálnímu lídrovi Superligy týmu Florbal Mladá Boleslav. Necelé tři stovky přítomných diváků viděli v první třetině překvapivě vyrovnaný souboj. Nakonec rozhodl nástup do druhé části, kdy soupeř, který přivezl téměř kompletní sestavu, prokázal svoji kvalitu. Chomutov ale bojoval statečně!
POH6, čtvrtek 9.11.2017, 19:00
-
Technology Florbal Mladá Boleslav
5:13 (2:2, 0:9, 3:2)
Branky a nahrávky: 13. Kučera (Břešťan), 20. Linc (Šarša), 42. Bernas (Trhlík), 44. Štěrba (Kopp), 53. Hlaváček (Břešťan) - 12. To. Chroust (Krzyžanek), 16. Novák (Bína), 23. Rožnovják (Bína), 23. Natov (Curney), 24. Ta. Chroust (Jelínek), 26. To. Chroust (Tomašík), 27. Rozkovec (Novák), 28. Natov (Krzyžanek), 34. To. Chroust (Jelínek), 36. Curney (Kološ), 38. Rožnovják (Novák), 47. Tomašík (Gruber), 59. Jelínek (Řehoř).
Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 286. Střely na branku: 14:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:11, 4:11, 4:12, 5:12, 5:13.
Florbal Chomutov: Trhlík - Šarša (C), Kellermann, Pačmag, Turek, Smetana, Šnábl - Linc, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček, Štěrba - Břešťan, Bernas, Kučera - Kubeš, Hlaváček, Giptner
Technology Florbal Mladá Boleslav: Rytych (43. Bauer) - Novák, Kološ, To. Chroust, Ta. Chroust, Bína, Řehoř, Rožnovják, Rozkovec, Pluhař, Gruber, Jelínek, Netrefa, Curney, Zakonov, Krzyžanek, Tomašík, Krajcigr, Natov

Osmifinále Poháru České pojišťovny: Florbal Chomutov vs. Florbal Mladá Boleslav

Chomutovští hráči nastoupili do druhého osmifinále na domácí palubovce jako při prvním zápasu, který sehráli s Tatranem Střešovice. Výzva, kterou museli hráči 9. listopadu zdolat, se ale jmenovala Florbal Mladá Boleslav. I když florbalisté Chomutova hráli skvělý florbal, na superligový tým to bohužel nestačilo.

První třetina: Chomutov držel krok se superligovým soupeřem!

Chomutovští borci vstoupili do utkání s průběžným lídrem Superligy bravurně. Dokonce se dostali do několika nádherných šancí, ze kterých ale branku nevykřesali. Skóre zápasu otevřela sice Mladá Boleslav, ale vzápětí se prosadil juniorský střelec Chomutova, Daniel Kučera a vyrovnal zápasové skóre. Boleslav v 16. minutě ukázala drápky a vstřelila branku na stav 2:1. Severočeši se ale branky nezalekli a na sklonku první třetiny vyrovnali.

Druhá třetina: Brankostroj Mladé Boleslavi se rozjel na plné obrátky!

Tři rychlé doslova dělové rány hostujícího týmu Florbalu Mladá Boleslav otočili průběh zápasů o 360 stupňů. Během dvou minut si hostující florbalisti vypracovali rychlými útoky tři branky náskok. Mladá Boleslav pokračovala v bleskovém útoku, jedna branka střídala druhou a během pěti minut se skóre vyšplhalo až na stav 8:2 pro superligový tým. Třetina skončila již za dvouciferného skóre 11:2 pro hostující tým.

Třetí třetina: Vyhraná třetí třetina Chomutov spasit nedokázala!

Do poslední třetiny naskočil výborně domácí tým, který se snažil napravit chyby předchozí třetiny a vstřelil za sebou dvě branky superligovému soupeři. Mladá Boleslav sice ve 47. minutě vstřelila další z branek, ale pro Chomutov bylo důležité, že ubránil hru v oslabení po vyloučení Adama Smetany. Do poslední desetiminutovky utkání vstoupil skvělým gólem další junior, Zbyněk Hlaváček, a tím zmírnil stav zápasu na 12:5. Hostující přidali těsně před koncem utkání branku s pořadovým číslem třináct a tou zároveň ukončili osmifinálový zápas.

Florbal Chomutov prohrál s favorizovaným, superligovým týmem Florbalem Mladá Boleslav dvouciferným skóre 13:5, i přesto to byl zápas, ve kterém se mělo na co koukat.

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Odehráli jsme to, na co jsme proti takto silnému soupeři měli. jsem rád, že diváci měli možnost vidět Boleslav v téměř kompletním složení. Rozhodl určitě nástup do druhé třetiny, kdy jsme byli příliš pasivní. Na druhou stranu nás může těšit vyhraná třetí třetina a dobře sehrané protiútoky. Děkuji divákům za podporu a soupeřům za kvalitní zápas."

Komentář Jana Pazdery (Florbal Mladá Boleslav): „ V první řadě bych rád poděkoval soupeři za vstřícné gesto, kdy nám vyšel vstříc s posunem začátku utkání. Co se týče hodnocení zápasu, tak nám na výhru stačilo podat kvalitní výkon v deseti minutách, což je málo. Mimo to se překvapivě hrálo vyrovnané utkání."