Redakce, foto: Jan Tůma | 07.11.2022

Bojovní TROOPERS si z Chomutova vezou vítězství a posouvají se v tabulce

C H O M U T O V – V neděli 6.11. na své palubovce přivítal Florbal Chomutov soupeře TROOPERS, který je nováčkem v letošní sezóně 1.ligy mužů. Soupeř si tentokrát odváží domů výhru a z poslední příčky v tabulce bodově dorovnal Chomutov.
12.kolo, neděle 6.11.2022, 18:00
-
SK TROOPERS
5:9 (1:1, 0:3, 4:5)
Branky a nahrávky: 15. Novotný (Zahraj), 45. Linc, 48. Šarša (Linc), 49. Linc (Štěrba), 50. Zahraj (Šarša) - 1. Mlejnek (Kadlec), 21. Voltner (Daler), 22. Minich (Fajt), 33. Kadlec (Daler), 51. Daler (Kadlec), 53 Daler (Kadlec), 58. Večeřa (Minich), 58. Kadlec (Voltner), 59. Voltner (Daler).
Rozhodčí: Josef Monzer a Lukáš Procházka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 208. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4, 5:9.
Florbal Chomutov: Chabr - Pretl, Šarša (C), Kellermann, Korbel, Bernas, Kučera - Halej, Linc, Štěrba - Novotný, Smolka, Zahraj - Martin, Jeníček, Manas.
SK TROOPERS: Chrást - Andrle, Michálek, Mati, Budík (C), Večeřa, Mlejnek, Peška, Voltner, Kadlec, Daler, Jedlička, Kramář, Minich, Fajt, Trávníček.

Utkání začalo divoce. Již v čase 00:52 se soupeř při první akci úspěšně prosazuje a otevírá skóre – 0:1. Snaha o odpověď ze strany domácích je viditelná, avšak na míčku se drží hráči TROOPERS. Do horlivého zápolení se přidává junior Martin Pretl, který soupeři rozlomí florbalku na dvě části. Krátce po čtrnácté minutě pohotovým zákrokem brankář Chabr získává míček pro domácí družstvo. Domácí tým se postupuje do útoku a snaží se o vyrovnání. K míčku se dostává Tomáš Novotný, který zatáhl míček za sebe a nenápadnou střelou nad nohu brankáře vyrovnává skóre – 1:1!

Druhá třetina je započatá rychlou akcí hostů. Voltner nedává šanci brankáři lapit míček a všem v hale ukazuje, jak je důležitý vstup v každé třetině – 1:2. Chuť hostů nadále přetrvává a v dvaadvacáté minutě skóruje Daniel Minich, úspěšně zakončuje další naskytnutou příležitost jihomoravskému týmu – 1:3. Následující šance soupeře je však zvrácená domácím brankařem Chabrem, který pomáhá Chomutovu se dostat konečně do pohody, ale proti jsou hosté, kteří si nic nenechají líbit, a tak po dalším horlivém boji o míček končí jeden z nich s přelomenou florbalkou. Nakonec nebyli domácí schopni dostatečně ubránit útok hostů a po 33. minutě další přesně mířenou střelou posílá Petr Kadlec svůj tým do tří brankového vedení - 1:4. Krátce před koncem druhé třetiny se k míčku dostává Chomutov a snaží se snížit, ale nic z toho a do šaten odchází za nepříznivého stavu.

Ve třetí části se Chomutov snaží o rychlé vstřelení branky. Ve 45. minutě se Linc dostává do rychlého útoku a sebejistou střelou vstřelí branku a dává svému týmu novou energii – 2:4! Další chomutovská střela nevyšla, ale Štěrba je stále v držení míčku, který následně vrací Lincovi, který bleskovou přihrávkou směřuje na kapitána Šaršu, který všechno co mu stálo v cestě propálil a snižujeme – 3:4! Hosty překvapuje ožití Chomutova, kterého najednou bylo plné hřiště. Chabr opět fantasticky lapí míček a rychlým výhozem žene spoluhráče do útoku, kdy se Chomutovu nejdříve skóre podaří vyrovnat (4:4) a následně za minutu perfektním zpracováním tělem a rychlým zakončením Adam Zahraj dostává svůj tým do vedení – 5:4! Hosté brzy odpovídají vyrovnávající brankou (5:5). Hosté v rozmezí 5 minut a 29 sekund skórují ještě 3 krát a dostávají hru pod svou kontrolu. Do konce utkání zbývá už jen minuta, ve které se Chomutov smolně pokouší o power-play a během posledních sekund obdrží další branku – 5:9.

Florbal Chomutov tak prohrává s TROOPERS 5:9, kteří si připisují druhou výhru v řadě a posouvají se z posledního místa tabulky těsně pod Chomutov.

Ohlasy nejlepších hráčů zápasu a trenérů najdete na našem YouTube kanále.