Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek | 16.12.2019

Bod z jihu Čech. Florbalisté Chomutova podlehli Štírům v prodloužení

C H O M U T O V - V posledním venkovním utkání tohoto roku vyrazili florbalisté Chomutova v rámci šestnáctého kola první ligy mužů do jihočeské metropole. Po páteční výhře nad Jaroměří chtěli svěřenci Martina Bociana navázat na vítězství v duelu proti českobudějovickým Štírům. Rozuzlení nedělního kola přišlo až v prodloužení, kdy domácí florbalisté ukořistili druhý bonusový bod. Chomutov se vrátil z jihu Čech s jedním bodem.
17.kolo, neděle 15.12.2019, 17:00
FBC Štíři České Budějovice
-
9:8p (2:1, 3:3, 3:4 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Matějček, 8. Hanák (Strouhal), 29. Hejplík (Hanák), 37. Králík (Havelka), 40. vl. br. Müller, 44. Králík (Hanák), 56. Hanák (Kudláček), 57. Králík (Hanák), 64. Hanák (Brožek) - 18. Kučera (Bernas), 27. Halej (Bernas), 34. Melíšek (Štěrba), 39. Melíšek (Šarša), 42. Melíšek (Štěrba) 50. Kučera (Bernas), 54. Novotný, 59. Kellermann E. (Štěrba).
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:1 + Ondřej Šarša (CHM) 5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 102. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:7, 8:7, 8:8, 9:8.
FBC Štíři České Budějovice: Macek - Králík "C", Kudláček, Valdauf, Hejplík, Holý, Řezník, Havelka, Matějček, Drobiš, Vlček, Vojáček, Brožek, Hanák, Slepička, Strouhal, Procházka
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša "C", Kellermann E., Hlaváček, Grener, Hlaváček, Müller, Melíšek, Linc, Štěrba, Novotný, Švehla, Holovej, Bernas, Kučera, Halej

Sestřih utkání

Komentář trenéra Lukáše Malého (FBC Štíři Č. Budějovice): "K vítězství nás dovedl výborný týmový výkon. V 1. třetině jsme byli lepší, poté se hra vyrovnala. Pro nás důležité 2 body ale 1 bod jsme tady kvůli taktickým chybám nechali."

Komentář trenéra Martina Bociana (HEROS Florbal Chomutov): "Trestuhodně nedisciplinovaný výkon, kterým jsme posadili soupeře na koně. Dnes absolutně zasloužená porážka. Díky soupeři, pořadatelům a divákům."