Redakce, foto: Vladimír Kapuš | 16.09.2017

Junioři už vyrovnat nestihli! V premiéře v nejvyšší soutěži podlehli Liberci 5:6

C H O M U T O V - V sobotu 16. září odstartovala prvním kolem nejvyšší juniorská soutěž KB liga. Florbal Chomutov v obnovené premiéře přivítal na domácí palubovce FBC Liberec. Ten v úvodní třetině získal tříbrankový náskok, který domácí v závěru zápasu téměř vymazali. Nakonec byl k vidění dramatický závěr, ve kterém Chomutov už na vyrovnání nedosáhl.
1.kolo, sobota 16.9.2017, 16:00
-
FBC Liberec
5:6 (0:3, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 23. Kučera (Halej), 41. Bernas (Hlaváček), 43. vlastní branka Liberce, 46. Kučera (Halej), 60. Müller (Hlaváček) - 6. Štěpán (Daníček), 13. Štěpán (Balatka), 17. Matušů (Balatka), 27. vlastní branka Chomutova, 45. Štěpán, 51. Krejčí (Lhota).
Rozhodčí: Kytler, Sommer. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.
Florbal Chomutov: Štěpánek - Hlaváček (C), Müller, Kubeš, Lukáš, Peksa, D. Kellermann - Halej, Bernas, Kučera - Šnedjar, Muselík, Giptner - Macura, Holovej, Zelinka
FBC Liberec: Král - Mendl, Lhota, Ballaty, Pospíšil, Štěpán (C), Bartoš, Ševčík, Krejčí, Matušů, Balatka, Blažek, Daníček

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): "Škoda první třetiny a některých zbytečných vyloučení. Jsem spokojen s pasáží hry uprostřed zápasu, kdy jsme dokázali dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Ještě musíme lépe zvládat klíčové momenty hry. Soupeři děkuji za zápas a přeji hodně štěstí v dalším průběhu soutěže."

Komentář Miroslava Svobody (FBC Liberec): "Dneska těžko hodnotit. Z naší strany byla pouze florbalová první třetina, zbytek zápasu ovlivnila vyloučení. Jsem velmi rád, že jsme utkání zvládli a vezeme si domu tři body. Děkuji soupeři a divákům."