Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 6. ZÁPAS PLAY-DOWN | DDQ Florbal Chomutov vs. TROOPERS | SO, 16:00 | ONLINE | VIDEO
25.03.2022 | Redakce

Změna na lavičce áčka! Bocian končí, prvoligový tým přebírá Martin Severa

Změna na lavičce áčka! Bocian končí, prvoligový tým přebírá Martin Severa
C H O M U T O V - Od posledního utkání play off uplynuly už tři týdny a plánování příští sezóny je v klubu Florbal Chomutov v plném proudu. V tuto chvíli je jasné, že A tým do ní vstoupí s novým hlavním trenérem. Na lavičce A týmu se vůbec poprvé po čtrnácti letech neobjeví Martin Bocian, v pozici šéfa střídačky ho nahradí dosavadní asistent Martin Severa.

S výjimkou sezóny 2018/2019, kdy byl asistentem Jakuba Šimka, byl Martin Bocian hlavním trenérem A týmu nepřetržitě od roku 2008. V témže roce mužstvo postoupilo z Ústeckého přeboru do 3. ligy. V roce 2010 následoval postup do 2. ligy a v roce 2014 do Národní ligy. Zatím poslední posun přišel v roce 2017, kdy tým vybojoval 1. ligu. Po dvouleté pauze zaviněné covidovou pandemií dovedl tým v sezóně 2021/2022 k šestému místu v základní části. V následném čtvrtfinále play off pak Chomutov nestačil poměrem 0:3 na zápasy na Bulldogs Brno.

Na lavičce mužského A týmu končí po vzájemné dohodě. „Strávil jsem na lavičce áčka téměř patnáct let, to je necelá polovina mého života. Byly to krásné ale i náročné a vyčerpávající roky. Udělal jsem, co bylo v mých silách, teď nastal čas jít dál," komentuje Martin Bocian, který se přesouvá do pozice hlavního trenéra juniorského týmu.

Novým lodivodem A týmu v první lize se stal dosavadní asistent Martin Severa. Jedenatřicetiletý trenér původem z Teplic vedl v loňské sezóně divizní mužský celek U21 a ve druhé polovině sezóny také juniorský tým. „Jmenování do funkce hlavního trenéra A týmu beru jako obrovskou zodpovědnost. Elitní tým je vždy výkladní skříní každého klubu a já si moc vážím důvěry, kterou tímto krokem vedení vkládá do mé práce. Našim hlavním cílem v sezoně bude 100% využití potenciálu mužstva a celkového zázemí klubu, které nám pomůže k progresu našich výkonů. Věřím, že pokud budeme všichni pracovat na 100% po celou dobu sezony máme šanci na umístění v TOP 4. Na sezonu se moc těším a přistupuji k ní s maximálním respektem," říká na úvod svého nového angažmá Martin Severa. Jeho asistentem bude dlouholetý hráč Florbal Chomutov Ondřej Bejček.

„Martin Severa je ambiciózní a progresivní trenér, kterého jsme si vytipovali již před rokem jako velkou budoucnost chomutovského florbalu, ale sami jsme nečekali ze nás přesvědčí tak brzo, aby se stal hlavním koučem A týmu. Věříme, že ve spojení s velmi zkušeným hráčem Ondrou Bejckem nejlépe navážou na neocenitelnou dosavadní práci Martina Bociana. Z variant, které se nabízely, věříme, že tato je pro klub ta nejlepší," vysvětluje změnu na lavičce manažer klubu Martin Hýsek.

V následujících dnech se noví trenéři ujmou svých týmů a hráči zahájí přípravu na nadcházející soutěžní ročník. Již brzy se můžete těšit na rozhovor s novým trenérem a informovat budeme také o všech dalších novinkách v elitních týmech.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři