Oficiální web florbalového klubu Chomutov
12.09.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Změna! Chomutov nakonec nastoupí v nedělním utkání proti FBC Letka

Změna! Chomutov nakonec nastoupí v nedělním utkání proti FBC Letka
C H O M U T O V - V posledních hodinách se událo několik zásadních změn. Chomutovský klub žádal o odložení utkání s Letkou, neboť někteří členové "A" týmu vykazují známky onemocnění. Žádost byla nakonec zamítnuta. V neděli tak vyrazí florbalisté Chomutova přes celou Českou republiky, konkrétně do Ostravy, kde vyzve nováčka druhé nejvyšší tuzemské ligy. Pro FBC Letku to bude premiérové utkání, neboť minulý víkend úvodní kolo vynechal. Důvodem bylo také podezření na výskytu COVIDu-19 u kladenských Kanonýrů. Nedělní utkání začíná od 18:00 ve Sportovní hale Sareza.

Nováček první ligy – FBC Letka

Vzhledem k přerušené a poté i anulované loňské sezóně, kvůli vypuknutí pandemie koronaviru, žádný z týmů automaticky nepostoupil, ani nesestoupil. Přesto se změnil seznam účastníků v první lize mužů. Loňský celek Rožnov pod Radhoštěm se dobrovolně vzdal působení ve druhé nejvyšší lize a po vzájemné dohodě došlo k výměně soutěží. Celé to posvětil i Výkonný výbor Českého florbalu, který umožnil Letce postoupit o ligu výše.

Sídlem klubu FBC Letka jsou Štěpánkovice, které se nachází v opavském okrese. V sezóně 2016/2017, ještě pod hrajícím názvem FBC Netopýři Štěpánkovice, hrál celek v Moravskoslezském přeboru mužů. Po tomto ročníku došlo ke sloučení s týmem hrajícím Divizi a pod stávajícím jménem FBC Letka postoupila po ročním působení do Národní ligy. Zde moravský klub působil až do minulé sezóny.

Florbalisté Letky se umístili v loňském ročníku na druhém místě Národní ligy – skupiny Východ. V nedokončeném čtvrtfinále se dvakrát střetli s 1. MVIL Ostrava, kterou dvakrát na domácí palubovce přetlačili. Lídrem kanadského bodování se stal Radim Kahánek se čtyřiceti body, druhý Vojtěch Blana ztratil na svého spoluhráče osm bodů. S rozdílem tří bodů se umístil na třetím místě Dominik Hubl.

Prohra Chomutova v prodloužení

Po úvodním kole mají florbalisté Chomutova na kontě bod. V zahajovacím duelu proti Slovanu Havířov dvakrát neudrželi vedení. Ve třetí třetině hosté poslali utkání do prodloužení, ve kterém získali plusový bod.

1.kolo: Florbal Chomutov - TJ Slovan Havířov 6:7P (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Melíšek (Staněk), 18. Staněk (Pecháček), 18. Řezáč (vlastní branka), 29. Novotný (Kellermann E.), 35. Melíšek (Staněk), 41. Halej (Giptner) - 15. Kozelský (Erbs), 22. Sládek (Fusek), 25. Kozelský (Sládek), 50. Erbs (Sládek), 54. Sládek (Erbs), 55. Kozelský (Řezáč), 62. Besta (Řezáč). Rozhodčí: Varga, Bališ. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 185. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:3,6:3,6:7.
Sestava Florbal Chomutov: Štěpánek - Šarša "C", Kellermann E., Huňat, Hlaváček, Pecháček, Kellermann D., Grener, Holovej, Štěrba, Novotný, Halej, Bernas, Giptner, Staněk, Melíšek, Andrle, Kučera
Sestava TJ Slovan Havířov: Gurkovský - Hrubý, Sládek. Sekula, Vylegala, Drong, Vavrečka, Besta, Kyc, Děček, Fusek, Charvát, David, Kozelský "C", Daubner, Erbs, Ivan, Řezáč

Snímek z úvodního hola první ligy mužů mezi Chomutovem a Havířovem
FOTO: V. Kapuš

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři