Ženy získaly výhrou 4:1 nad Českou Lípou další tři body do tabulky

C H O M U T O V - Náročný víkend měly tentokrát i chomutovské ženy. Nejenomže jejich utkání v Mladé Boleslavi bylo přesunuto až na 20. hodinu večerní, další den je čekal ještě souboj v České Lípě. S mladoboleslavskými hráčkami ženy bojovaly do posledních momentů, a nakonec prohrály 2:5. Zato se českolipskými florbalistkami držely vedení až do konce zápasu a zvítězily 4:1.

Druhá prohra s Florbalovou akademií

V Mladé Boleslavi měly ženy původně hrát od 17:00, pak se ale po vzájemné domluvě zápas přesunul až na pozdní večerní hodinu. Do zápasu oba celky vstoupily celkem vyrovnaně, poté se začala projevovat převaha mladoboleslavských hráček, ale Chomutov výborně bránil a Blahníková excelentně chytala. Na první branku se tedy čekalo až do druhé třetiny, kdy se v čase 20:31 prosadila Tereza Kabátová. Po tomto gólu se středočeské soupeřky držely na balónku většinu času a zároveň přidávaly další góly. Za stavu 0:3 se ale za Chomutov z čista jasna prosadila Karin Binková, po ní pak o několik minut později na jednobrankový rozdíl snížila Anna Fuková – 2:3. Bohužel další branka z chomutovských hokejek již nepadla, naopak se ještě dvakrát prosadily mladoboleslavské hráčky a zápas tak skončil výsledkem 2:5.

Výhra na českolipské palubovce

Úvodní buly vyhrál domácí tým, ale chomutovské hráčky si z toho nic nedělaly, a jakmile se naskytla příležitost, šly do rychlého protiútoku. První branka přišla díky skvělé spolupráci chomutovských obránkyň Dominiky Kratochvílové a Nikol Manlíkové. Manlíková se zasloužila i o druhou branku, která tak poslala Florbal Chomutov do vedení 2:0. Ve druhé třetině se trefila jen Lenka Ševčíková z České Lípy, která sice snížila výsledek na 2:1, ale o zmaření dalších šancí se postarala Aneta Blahníková. V poslední třetině k žádnému dramatu nedošlo, jelikož se trefila nejen Viktorie Schoberová, ale také Natálie Janouchová a chomutovský tým tak zvítězil 4:1.