28.09.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy získaly první tři body díky výhře nad Českou Lípou

C H O M U T O V - Ženy konečně bojovaly doma, kde se střetly s týmy z České Lípy a Ústí nad Labem. S prvně zmíněným celkem byl boj více než vyrovnaný, aneb každý chvilku tahal pilku. Nakonec ženy vybojovaly výhru 10:8. Zatímco první zápas byl bohatý na branky, druhý byl opakem. S Ústím ženy prohrály o jednu branku 1:2.

Deset branek zajistilo první tři body

Úvodní buly tohoto duelu vyhrály domácí hráčky a aktivně se soustředily na boj o míček, což vedlo i k jejich první přesilové hře. Tu bohužel domácí hráčky nevyužily, o vedení však bojovaly dál. Přes jejich snahu byl ale soupeř ten, který šel jako první do vedení 0:1. Chomutovské bojovnice ve svém tlaku nepolevovaly ani přes nepřízeň stavu, což se jim vyplatilo a ve 12. minutě vyrovnaly. Poslední vteřiny první třetiny ubíhaly velice rychle až do času 19:52, kdy na 2:1 navýšily své vedení chomutovské florbalistky. Hned v počátcích byly vidět tvrdé souboje na obou stranách, ale více z využitých šancí těžily českolipské soupeřky, které během následujících minut otočily zápas na svou stranu. Po čtyřiceti minutách vedly na chomutovské půdě 4:7. Hned po nástupu do poslední dvacetiminutovky bylo znát, že hráčky Florbalu Chomutov nehodlají nechat situaci tak jak je. Ve 44. minutě došlo k první snížení z chomutovských hokejek, což byl počáteční impuls k převrácení zápasu na svou stranu. „... ve třetí třetině jsme se neuvěřitelně zvedly a dokud nebudeme podávat kvalitní výkon ve všech třetinách tak to budeme mít těžké," zhodnotil obrat zápasu trenér Martin Hýsek. Ženy nakonec nad Českou Lípou zvítězily 10:8.

Lepší koncovka rozhodla zápas s Ústím

Úvodní buly vyhrály soupeřky, ale střelecké šance se objevovaly na obou stranách. Bohužel do karet soupeřkám nahrálo vyloučení na chomutovské straně, které během minuty využily výborně sehranou situací a šly tak do vedení 0:1. Další branka na sebe dala dlouho čekat až do 47. minuty, a to i přesto, že oba celky měly výborné palebné pozice a zápas se hemžil velikým počtem gólových šancí. Skóre 0:2 se nejevilo pro chomutovské florbalistky příznivě, ale bojovaly dál. V čase 53:42 se jim boj vyplatil a snížily na 1:2. Zápas se chýlil ke konci a domácí celek sáhl po hře bez brankáře. Ta už bohužel vstřelenou branku nepřinesla. Ženy tak prohrály 1:2, ale od trenéra zaslouženě zněla slova chvály: „Velká dominance našeho týmu, holky to odjezdily doslova po zadku jediné, s čím jsme se protrápili, byla koncovka, která nás stála zápas, pozitivum konečně dobře odpracované utkání do obrany."