Oficiální web florbalového klubu Chomutov
19.09.2019 | David Matula, foto: V. Kapuš

Ženy zahajují prvoligovou sezónu. V neděli se představí doma proti Turnovu

Ženy zahajují prvoligovou sezónu. V neděli se představí doma proti Turnovu
C H O M U T O V - Konec čekání. Prvoligová sezóna žen má na programu svá první dvě kola. V sobotu zajíždí svěřenkyně Jakuba Nováka na horkou půdu do Mladé Boleslavi, aby se o den později představily v chomutovské městské sportovní hale také svým fanouškům proti Turnovu. Zejména na nedělní domácí duel jste všichni příznivci chomutovského florbalu srdečně zváni.

Florbalová akademie MB:

Florbalistky Mladé Boleslavi patří tradičně k nejlepším týmům první ligy a ne jinak by tomu mělo být i v letošní sezóně. Od sezóny 15/16 kdy chomutovské florbalistky hrají pravidelně 1. ligu žen, nedokázaly v Mladé Boleslavi bodovat a sedmkrát v řadě prohrály. Florbalistky tak čeká velmi těžký úvodní zápas v nové sezóně, přesto všechno proč nepřivést první bod(y) z Mladé Boleslavi zrovna letos?

Oba týmy na sebe narazily také v prvním kole Poháru českého florbalu a z vítězství se radovaly hráčky Mladé Boleslavi. Utkání skončilo 7:2 pro Florbalovou akademii, když chomutovské branky střílely Janouchová a Oličová.

Soupiska Florbalová akademie MB pro sezónu 2019/2020:
Hráčky: Michaela Fellerová, Eliška Horáková, Tereza Kabátová, Eliška Mrázková, Irena Palatínusová, Kristýna Sobotková, Anna Srbková, Marie Topolová, Kristýna Viktorová, Kristýna Zelená, Jitka Šnejdarová, Monika Žapková
Trenéři: Jiří Diblík, Josef Kárník, Radka Žbánková, Radek Novák

TJ Turnov:

Florbalisky TJ Turnov jsou druhým víkendovým soupeřem týmu žen. Oproti původnímu losu se změnou pořadatelství představí chomutovské hráčky na svém hřišti. Utkání startuje v 16:00 v Městské sportovní hale. Tým Turnova je taktéž pravidelným soupeřem našeho týmu, přičemž vzájemné zápasy bývají často velmi vyrovnané a rozhodují maličkosti. V loňské sezóně ve vzájemných zápasech vždy zvítězil hostující celek, je tak nejvyšší čas tuto statistiku změnit.

Také na soupeře z Turnova florbalistky Chomutova narazily před letošním prvoligovým ročníkem, když se oba týmy střetly v druhém kole play-off Czech Open. Šťastnější byly svěřenkyně Jakuba Nováka, které zvítězily 2:1 po samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnila Simona Pilíková. Současně výborně chytající Aneta Blahníková vymazala všechny exekutorky Turnova.

Soupiska TJ Turnov pro sezónu 2019/2020:
Hráčky: Barbora Bajerová, Karolína Bittnerová, Kateřina Brabcová, Lucie Brabcová, Karolína Exnarová, Johana Fišerová, Pavla Klementová, Denisa Plačková, Kateřina Vacíková, Lucie Veselá, Kateřina Vlková
Trenéři: Radim Kolomazník, Lucie Veselá

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři