Oficiální web florbalového klubu Chomutov
09.09.2023 | Redakce KS

Ženy vykročily do sezony přesvědčivou výhrou! Týn si odvezl sedmnáct branek!

Ženy vykročily do sezony přesvědčivou výhrou! Týn si odvezl sedmnáct branek!
V sobotu 9. září se znovu naplno rozběhla 1. liga žen. Ženy Florbalu Chomutov přivítaly v prvním kole Rudé Dračice z Týna. Loňský vzájemný zápas na palubovce Chomutova sliboval zajímavou podívanou. Ambiciózní Severočešky však vkročily do sezony rázně a rozstřílely Týn 17 brankami!

Florbal Chomutov vstoupil do zápasu od prvních vteřin dominantním výkonem. Severočešky uzavřely Týn před jejich brankou na dlouhé minuty. Do největší šance se dostala Rázková, ale tváří tvář brankářku hostí nepřekonala. Brankový účet sezony otevřela v čase 5:33 Natálie Königová po výborné nahrávce Rázkové - 1:0. V polovině třetiny vyslala jedovatou střelu Voráčková, Chomutov viditelně stupňoval tempo. Ve 13. minutě už domácí vedou o dvě branky. Adriana Hýsková ukázala svůj důraz a zametla míček do sítě - 2:0. O minutu později natáhla Michaela Voráčková a Chomutov vedl rázem o tři - 3:0! Brankostroj pokračoval! Za pouhých 42 vteřin se prosadila Nela Fojtíková - 4:0! Uplynulo 23 vteřin a Chomutov kompletuje populárního bůra! Svůj střelecký účet v našem dresu si otevřela Laura Vytrhlíková po asistenci Petry Malecké - 5:0. V poslední minutě se prosadila Tereza Suková a uzavřela účet první třetiny na 6:0!

Prostřední část pokračovala stejným scénařem. Aktivní Chomutov se tlačil do zakončení a Týnu se nedařilo vymanit z tlaku. Ve 24. minutě se po asistenci Hýskové prosadila z brankoviště Vytrhlíková - 7:0. Před polovinou zápasu dostal domácí tým výhodu první přesilové hry a využil ji nejlepším možným způsobem! Po několika hezkých kombinacích se po asistenci Malecké prosadila Hýsková - 8:0! Za pár okamžiků se prosadila mladičká Armstarková a Chomutov vedl 9:0! Ve 36. minutě domácí kompletují desítku! Königová našla Rázkovou a její bomba skončila až v brance - 10:0. Ve stejné minutě se podruhé v zápase prosadila aktivní Voráčková a Severočešky stále nepolevovaly - 11:0. V čase 38:02 si zopakovalo kombinaci nejproduktivnější duo Hýsková - Malecká. Druhá jmenovaná se prosadila z bezprostřední blízkosti a uzavřela účet druhé třetiny - 12:0.

Ve třetině pokračoval Chomutov v ofenzivním představení. Během úvodních minut přidaly další branky Königová, Hýsková a Malecká - 15:0! V čase 48:25 se dočkal premiérové branky i Týn, když se prosadila Jílková - 15:1. V 57. minutě kompletuje hattrick Petra Malecká - 16:1. Ve stejné minutě se dočkala své premiérové branky v našem dresu i Liliana Šindelářová a uzavřela tak účet dnešního zápasu - 17:1.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři