Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.09.2023 | Redakce KS

Ženy vstoupí do sezony domácím dvojzápasem! Jejich formu prověří Týn a Budějovice.

Ženy vstoupí do sezony domácím dvojzápasem! Jejich formu prověří Týn a Budějovice.
Předlouhá letní pauza je u konce a během druhého zářijového víkendu se naplno rozběhne i druhá nejvyšší soutěž žen! Florbal Chomutov do ní vstoupí opět s velkými ambicemi. Po loňské povedené sezoně a velkém výkonnostním progresu v posledních měsících vyústila letní příprava ceněným bronzem z Czech Openu. V první zápasech přivítají ženy doma nebezpečný Týn a nevyzpytatelného nováčka z Českých Budějovic.

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn - mají za sebou celkem povedenou loňskou sezonu, když obsadily v základní části 8. místo. Ve 24 odehraných zápasech zvládly posbírat 25 bodů. V sezoně táhla Týn nejproduktivnější hráčka soutěže Tereza Bočková (68 bodů za 43 vstřelených branek a 25 asistencí), které sekundovala Nella Stašková.
Vzájemné zápasy v sezoně 2022/23 vyšly lépe pro Florbal Chomutov. V desátém kole vyhrály doma Severočešky 7:5, v odvetě vyhrál Chomutov 9:3.

SK Meťák České Budějovice - Nováček první ligy žen zažije svoji prvoligovou premiéru. Loňský ročník prolétly Budějovice druhou ligou žen, kde poznaly první porážku až ve 20. kole. Ligu tak vyhrály suverénním výkonem a ziskem 51 bodů. Ofenzivu Jihočešek táhlo loni trio Macháčková, Hrubá a Zimová. Pro oba týmy se jedná o premiérové vzájemné ligové utkání.

Florbal Chomutov - Ženy Chomutova zažily po loňském smolném konci proti Plzni povedené léto. Nejprve vybojovaly na Czech Openu bronzové medaile, za pár dní na Salming cupu pověsily jejich mladší kolegyně na své krky dokonce stříbro. Michaela Voráčková byla zvolena do all star turnaje.

Do nové sezony tak vstupuje ambiciózní Chomutov s velkým očekáváním. V loňské sezoně dokázal mladý tým dosáhnout dlouhé série neporazitelnosti (11 výher v řadě!). Tým táhlo produktivní duo Adriana Hýsková a Petra Malecká. Růžky začaly pravidelně vystrkovat i mladé pušky, kterých má tým ve svém jádru několik.

Před touto sezonou doplnilo kádr i několik zajímavých jmen! Z Litvínova dorazilo duo Nela Havlínová a Laura Vytrhlíková, z Kadaně pak mladičká Liliana Šindelářová. Uvidíme, jestli dokáže Chomutov slibnou přípravu přenést i v povedený start ligového ročníku.

Obě utkání se odehrají na SH Březenecká. V sobotu od 14:00 proti Týnu, v neděli od 11:00 pro Budějovicím.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři