Oficiální web florbalového klubu Chomutov
12.09.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy tento víkend zahájí novou sezónu, venku se utkají s Plzní a Vinohrady

Ženy tento víkend zahájí novou sezónu, venku se utkají s Plzní a Vinohrady
C H O M U T O V - Ženy již odehrály základní část Poháru, kde uspěly a postoupily do play-off. Tento víkend je čeká první sezónní prověrka. V prvním kole se chomutovské ženy střetnou s hráčkami z pražských Vinohrad, s nimiž se loni utkaly třikrát, a přestože pokaždé bojovaly o co nejlepší výsledek, všechny tři zápasy prohrály bez jedině vstřelené branky – 0:4, 0:6, 0:7. Neděle bude patřit zápasu mezi Chomutovem a plzeňskou Slávií, se kterou v sezóně 2019/2020 10:3 vyhrály a 7:4 prohrály.

KRÁLOVSKÉ VINOHRADY

Královské Vinohrady jsou týmem, který se v předešlé sezóně držel po celou dobu v horní části tabulky. Hráčky Vinohrad se během sezóny přely o první a druhé místo s mladoboleslavskou akademií, ale nakonec skončily o pět bodů druhé. Do osmifinále play-off nastoupily proti pražskému soupeři – TEXASU LONGHORNS, se kterým rozhodl až třetí zápas. Do dalších vyřazovacích kol již ani Vinohrady, ani jiný celek nenastoupily z důvodu předčasného ukončení sezóny z důvodu pandemie koronaviru.

Přestože vinohradský tým skončil druhý, v mnoha kategoriích byl jasným lídrem. Za celých 22 zápasů hráčky tohoto týmu vstřelily 169 branek a obdržely jich pouhých 50, přičemž jejich brankový rozdíl byl 119 branek. Hráčky si také velice dobře vedly v přesilovkách, jejichž úspěšnost byla 44 %. Ze statistik loňské sezóny vinohradských florbalistek vyplývá, že mají nejen dobré a přesné střelkyně, ale také obratné gólmanky. Nejproduktivnější hráčkou Vinohrad a i celé soutěže byla s 59 body Aneta Nigrínová, v brankářské tabulce se na prvních dvou příčkách umístily Eliška Kuchyňková a Jana Vyrobíková.

FBŠ SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ

FBŠ Slavia Plzeň je tým, který se v sezóně 2019/2020 držel přesně v polovině tabulky, nakonec skončil na sedmém místě. Do osmifinále play-off byly plzeňské hráčky vybrány Rudými Dračicemi. Boj to byl nelítostný, ale po dvou vyrovnaných utkáních do čtvrtfinále postoupily Rudé Dračice a cesta plzeňských hráček tak skončila.

Plzeň za 22 zápasů nasbírala 33 bodů a získala první místo v tabulce se 133 trestnými minutami. Co se týče vstřelených a obdržených branek, tak tento počet je dosti vyrovnaný, jelikož plzeňský tým nastřílel 142 branek a obdržel jich 141. Nejproduktivnější plzeňskou hráčkou se stala Anna Alexandra Suková, která nastřílela 21 branek a dvanáctkrát úspěšně na branku přihrála. V brance soupeřkám stála v cestě Veronika Fišerová, která odchytala 848 minut a čelila 456 střelám.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři