29.09.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy stále na své první body čekají, o víkendu podlehly Liberci i Turnovu

C H O M U T O V - O víkendu bojovaly chomutovské ženy před domácím publikem. V prvním zápase vzdorovaly bývalému extraligovému celku – Liberci, se kterým nakonec prohrály 5:9. V neděli se ženy setkaly tváří v tvář s Turnovem. V tomto duelu jednoznačně sahaly po prvních bodech, ale poslední čtyři minuty rozhodly v jejich neprospěch a ženy prohrály 4:5.

CRAZY GIRLS FBC LIBEREC & TJ TURNOV

S Libercem ženy zápas nezahájily vůbec dobře, jelikož hned ve 4. minutě došlo k vyloučení na chomutovské straně. Tuto přesilovku liberecké hráčky sice nevyužily, ale jejich tlak nepolevoval a o pár minut později šly do vedení 0:1, o dalších devět minut později dokonce 0:2. Před koncem třetiny rozhodčí zápasu vylučovaly i na druhé straně, a tak si chomutovské ženy mohly v šatně naplánovat přesilovou hru. Ženy sice přesilovou hru nevyužily, ale těsně po její skončení snížily skóre na 1:2. Srovnání se zdálo nadosah, ale liberecké hráčky se nenechaly inkasovanou brankou rozhodit a své vedení navýšily na 1:4. Chomutovské hráčky výsledek zkorigovaly na 2:4. V poslední třetině si pro vítězství šly jednoznačně soupeřky z Liberce, ale naše ženy jim statečně vzdorovaly. Nakonec podlehly důstojným výsledkem 5:9.

Ve druhém zápase se chomutovské bojovnice utkaly s Turnovem. První třetina byla velice napínavá. První šel do vedení Turnov, ale chomutovská reakce byla velice pohotová. Po chomutovském srovnávacím gólu přišla opět branka Turnova, ale těsně před koncem první dvacetiminutovky došlo opět ke srovnání na 2:2. Druhá třetina oproti té předchozí byla na branky chudá. Až ve 36. minutě přišla gólovka Schoberová, která poprvé posunula chomutovský tým do vedení. V poslední části hry došlo opět k zápalnému boji, kdy jeden tým předháněl ten druhý. Už se zdálo, že ženy Florbalu Chomutov získají první body, ale v posledních čtyřech minutách se dvakrát prosadily turnovské florbalistky a domácím ženám tak proteklo mezi prsty první vítězství (4:5).