23.09.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy skončily v druhém kole Poháru, nestačily na Plzeň

C H O M U T O V - Utkání s Plzní chomutovské ženy zahájily velice dobře. Již v počátku první třetiny šly do vedení a své vedení udržely do 19. minuty. Do vedení se naše ženy dostaly ještě třikrát, ale soupeřky pokaždé výsledek srovnaly. Nakonec o vítězi rozhodlo prodloužení, kdy plzeňská Slavie vstřelila branku na 5:6.

VYROVNANÝ BOJ S PLZNÍ SKONČIL PROHROU

Ženy do druhého kola Poháru postoupily z druhého místa a jejich soupeřkami se staly hráčky týmu FBŠ Slavia Plzeň. Hned v první třetině se trefila Lenka Čiháková, čímž se tým chomutovských žen dostal do vedení 1:0. Toto vedení Chomutova vydrželo až do 19. minuty, kdy srovnala Eliška Mrázová. Reakce na srovnávací branku přišla hned v další minutě, kdy se prosadila Tereza Suková. Toto vedení Florbalu Chomutov zmařilo vyloučení chomutovské Barbory Sukové a následné využití přesilové hry Plzně. Do konce druhé třetiny zbývalo ještě šest minut a vstřelené branky neustále přibývaly. Po třiceti minutách byl výsledek 4:3 pro Chomutov. V poslední části došlo ještě k mnoha zvratům a o vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení. To trvalo necelé dvě minuty. Plzeňské hráčky se dostaly do přečíslení, které využily a po 47 minutách poprvé přetočily utkání na svou stranu. Ženy tak prohrály 5:6, čímž skončila jejich cesta Pohárem Českého florbalu.