15.09.2020 | Lenka Láryšová, foto: Královské Vinohrady

Ženy sehrály první dva duely nové sezóny, ani v jednom neuspěly

C H O M U T O V - První hrací víkend strávily ženy na cestách. V sobotu se utkaly s Královskými Vinohrady, s nimiž statečně bojovaly, ale nakonec prohrály 2:8. V neděli ženy nastoupily na plzeňskou palubovku, kde sehrály vyrovnaný boj se zdejší Slávií. I zde neuspěly a prohrály výsledkem 2:3.

Vinohrady a Plzeň prvními vyzyvateli

Utkání 1. ligy žen mezi domácími Vinohrady a hráčkami z Chomutova bylo zahájeno v 19 hodin a již první vteřiny ukazovaly, že zápas bude stát za to. Hned v prvních minutách domácí Vinohrady předvedly naučenou rozehrávku, ale chomutovské hráčky pražskou taktiku přečetly a začaly hrozit z brejků. Své šance bohužel nevyužívaly a dělaly chyby, které vedly k vylučování. Jakmile přišlo první chomutovské vyloučení, vinohradské hráčky rozjely svůj střelecký vlak. Po první třetině byl výsledek 0:4. Ve druhé třetině byl zápas celkem vyrovnaný, a dokonce přišla i první chomutovská branka z hokejky Lenky Čihákové. Ta ale bohužel ke srovnání nestačila a po dalších dvaceti minutách severočeské florbalistky prohrávaly o pět branek (1:6). Poslední třetina probíhala v duchu té předchozí.

Chomutovským florbalistkám se podařilo dostat míček za záda Kuchyňkové, ale k ohrožení vinohradského vítězství již nedošlo. Chomutovské ženy padly 2:8.

S Plzní byl zápas vyrovnaný již od prvních minut. Do vedení šla v první třetině Plzeň, ale o sedm minut později bylo již skóre vyrovnané – 1:1. Ve druhé třetině přišlo značné ohrožené vyrovnaného utkání. Plzeňské hráčky navýšily skóre na 1:2 ve svůj prospěch a ještě jim k tomu bylo nařízeno trestné střílení. To naštěstí plzeňská Martina Špetová neproměnila a zápas mohl směle pokračovat dál. Rozhodnout měla poslední dvacetiminutovka, v jejímž počátku došlo hned ze strany Chomutova ke srovnání na 2:2. Už už se zdálo, že o vítězi se bude muset rozhodnout až prodloužení, ale minutu před koncem se plzeňským hráčkám podařilo překonat výborně chytající Anetu Blahníkovou a chomutovské ženy tak padly i v dalším boji – 2:3.