Ženy prohrály obě utkání v play-off, sezóna jim tak končí!

C H O M U T O V - Ženy si do play-off vybraly nováčka ligy – Rudé Dračice Týn. První utkání odehrály chomutovské florbalistky na domácí palubovce, kde prohrály 3:4. Druhý den odjely bojovat do Týna, aby tam sérii dorovnaly a mohlo se tak rozhodnout ve třetím utkání. To se bohužel nepovedlo a chomutovské hráčky padly po nájezdech 5:6.

Byly to boje, bohužel ženám sezóna končí

RUDÝ DRAČICE MLADÝCH NADĚJÍ TÝN – tým, který ukončil chomutovskou cestu v play-off. Jak se to událo? V sobotu ženy hrály na domácí palubovce, ale do utkání nevstoupily vůbec dobře. Již ve druhé minutě prohrávaly 0:1. Po tomto gólu se Rudé Dračice probojovaly ještě párkrát do zakončení, které naštěstí pro domácí nebylo úspěšné. Pak se ale prosadil i domácí celek, kdy se v čase 5:49 trefila Petra Malecká. Tato branka pozvedla chomutovské ženy, které se tak více draly dopředu a snažily o co nejlepší zakončení. Snaha se zúročila v čase 8:59, kdy brankářka Aneta Blahníková provedla výborný výhoz na Petru Maleckou, která míček bravurně uklidila do týnské branky. Chomutovské vedení 2:1 bohužel netrvalo dlouho, o necelou minutu později bylo již srovnáno. Ve druhé třetině se ještě Florbal Chomutov dostal do vedení 3:2, poté se otěží chopily soupeřky a utkání dovedly do vítězného konce – 3:4.

Hned v neděli jely ženy do Týna nad Vltavou a jejich jasným cílem bylo dostat sérii zpátky na svou palubovku. Týnským dračicím vše vycházelo a po dalších dvaceti minutách již hráčky Florbalu Chomutov prohrávaly 1:5. Naše hráčky se však nezdávaly a naděje na vyrovnání série byla stále ve hře. Během poslední třetiny se událo nevídané, jelikož chomutovské bojovnice výsledek snížily na 4:5. Jednobrankový rozdíl svítil na výsledkové tabuli doslova až do posledních vteřin, kdy v čase 59:56 přišlo vyloučení na týnské straně, a byla nařízena rozehrávka na velikém brankovišti týnské brankářky. Zápas směřoval do prodloužení, které o vítězi nerozhodlo, a tak došlo i na nájezdy. V nájezdech si štěstí sedlo na stranu Rudých Dračic a chomutovské ženy tak podlehly 5:6.