Ženy přivezli z jižních Čech dva body, ty získaly proti Rudým Dračicím z Týna

C H O M U T O V - Ženy tentokrát absolvovaly víkendový výjezd s přespáním. V první hrací den se utkaly se Soběslaví, se kterou duel nezvládly a prohrály 4:8. Druhý den na palubovku týnských Rudých Dračic vstoupily mnohem lépe, ale závěr zápasu se nevyvedl, a tak to dospělo k nájezdům. Nakonec chomutovské ženy zvítězily 4:3.

O body přišly s problematickou Soběslaví

Do zápasu se Soběslaví ženy nevstoupily vůbec dobře, poněvadž již v čase 0:34 prohrávaly 0:1. A toto skóre se během první třetiny jen navyšovalo ve prospěch domácích. Po prvních dvaceti minutách tak chomutovské ženy prohrávaly 0:4. Do druhé třetiny naše hráčky vstupovaly v oslabení, to bohužel neubránily, a tak prohrávaly o pět branek. V polovině této třetiny přišla příležitost i pro chomutovské bojovnice v podobě dvouminutové a pětiminutové přesilovky. Bohužel ani v tento moment se ženám nedařilo jejich útočné akce úspěšně zakončit. Až třetí třetina za stavu 0:6 konečně přinesla první zářez pro chomutovské hráčky, kdy se trefila Petra Malecká. Bohužel pár vteřin nato bylo opět vše jinak. Po sedmé soběslavské brance se ještě jednou prosadila Petra Malecká a na ni navázala Nikol Manlíková společně s Lucií Kopýtkovou. Ženy nakonec v utkání prohrály 4:8.

Týnské Dračice vzdorovaly do posledních vteřin

Do tohoto duelu se zcela neznámým soupeřem vstoupily ženy první vstřelenou brankou, o kterou se zasloužila Lucie Kopýtková za asistence Karin Binkové. Druhou branku přidala Petra Malecká a Chomutov tak vedl 2:0. Druhá třetina přinesla jen jednu přesně mířenou střelu a ta přišla z hokejky chomutovské Natálie Janouchové, která tak posunula svůj tým do tříbrankového vedení. Pak ale přišla poslední hrací část a Rudé Dračice se nevzdávaly. Po třetích dvaceti minutách bylo srovnáno na 3:3. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, a tak došlo na nájezdy, v nichž vítěznou branku vstřelila Natálie Janouchová. Vítězství 4:3 chomutovskému týmu přineslo 2 cenné body do tabulky.