Ženy porazily podruhé Tábor, juniorky si poradily s Libercem

C H O M U T O V - Ženy si o víkendu udělaly výlet do jižních Čech, kde na ně čekala první Plzeň a v neděli Tábor. První soupeř ženy porazil jednoznačným výsledkem 1:6. Druhý zápas s Táborem byl o dost složitější a v bojových podmínkách. Nakonec ženy zvítězily 5:4. Juniorky v Ústí prohrály 4:5 s místním týmem a porazily Liberec 8:1. Během víkendu ale se před diváky představily o starší žákyně a elévky.

Ženy o víkendu zažily těžkou porážku, ale i bojové podmínky v chladné hale

Ženy v sobotu čekal lídr tabulky, FBŠ Plzeň. Tento soupeř na domácí půdě nastoupil proti chomutovským ženám ve velkém stylu a v těžko zvladatelném tempu. Ženy sice dlouho tomuto tempu vzdorovaly, ale přes půlku, aby ohrozily i branku soupeře, se dostaly jen minimálně. První gól padl ve 13. minutě, kdy Plzeň šla do vedení. Po této brance se ale ženy vzchopily a začaly být více aktivní i v napadání rozehrávky, což vedlo i k několika střelám, které ohrozily branku. Před koncem první třetiny byl již stav 0:2. V počátku druhé části měla být výhodou přesilová hra chomutovských hráček, ta ale spíše představovala přesilovku Plzně, která byla o jednu hráčku oslabena. Poté přišel další gól a na tabuli svítil stav 0:3. V 36. minutě ale přišel záchytný, ale bohužel jediný gól týmu žen, který vstřelila Helena Cimrmanová. Poslední třetina pro ženy znamenala opět bránění a jen několik nepovedených útočných akcí. Nakonec zápas skončil výsledkem 1:6.

V Táboře se jednalo zcela o jiného soupeře a jiný zápas, jenže když ženy přijely do haly v Sezimově Ústí, přišlo nemilé překvapení. V hale byla zima, jako na zimním stadionu. Při rozcvičce se ženy musely rozcvičovat zazimované, jakoby se chystaly na Severní pól. Zápas nezačal vůbec dobře, po vlastní chomutovské brance přišla i další táborská, což přivedlo bouři do chomutovské šatny. Následující třetinu se štěstí obrátilo. První a druhou branku vstřelila Jitka Krajčová, následně se hezkou souhrou prosadila Natálie Janouchová, která i přidala čtvrtou branku z nařízeného nájezdu. Na 5:2 před koncem přesilovky navýšila Láryšová. Následovala i spousta vyloučení, která byla převážně na chomutovské straně, což vedlo ke snížení Tábora. Nakonec ale chomutovské ženy udržely náskok a těsně 5:4 zvítězily.

Juniorky nestačily na Ústí, ale porazily Liberec

Juniorky v Ústí nezačaly proti Florbalu Ústí vůbec špatně. Během prvních dvanácti minut srovnaly na 1:1, a dokonce i vedly 2:1 a následně ve druhé třetině i 3:2. Poté ale přišlo ústecké srovnání. V následujících minutách došlo ale k vedení Ústí, které ho již udrželo do konce zápasu – 4:5. Ve druhém zápase chomutovské juniorky předvedly výborný výkon. Po prvních dvou třetinách vedly již 4:0, kdy tři branky vstřelila Adriana Hýsková a jednu Natálie Janouchová. V poslední části se sice Liberec ozval, když snížil o jednu branku, ale Chomutovandy se hned ujaly slova a nastřílely do liberecké svatyně další góly. Nakonec junky zvítězily 8:1.

Starší žákyně hrály v Litvínově, bojovaly i elévky

Žákyně hrály v Litvínově, kde v prvním zápase se utkaly s domácím celkem, litvínovskými Bivojkami. Bohužel na Bivojky nestačily a prohrály 2:7. Druhý zápas s Florbalem Ústí byl vyrovnanější a o vítězi rozhodla až 22. minuta, do které byl jinak původně stav 6:6. Míček ale s neštěstím zapadla do chomutovské branky a žákyně tak prohrály 6:7.

Elévky odehrály tři další důležité zápasy. V prvním prohrály s Tuleňkami z Podbořan – 3:8, ve druhém utkání prohrály s mosteckými hráčkami – 4:5. V posledním zápase se ale představily ve velkém a zvítězily nad Českou Lípou – 9:5.