11.12.2022 | redakce KS, foto: Roman Dušek

Ženy porazily Spartu i podruhé a připisují si osmou výhru v řadě!

V neděli 11. prosince čekalo na naše ženy další utkání. V rámci 15. kola 1. ligy žen zavítaly na palubovku týmu ACEMA Sparta Praha. První letošní vzájemné utkání se zapsalo do paměti všem aktérům! V rámci SCHOOL GAME vyhrál Chomutov v dramatickém utkání před fantastickou kulisou 5:4, když rozhodující branku vstřelila Adriana Hýsková pár vteřin před koncem zápasu.

Od úvodního hvizdu bylo Chomutovu jasné, že ho nečeká snadné utkání. Sparta se od začátku zápasu prezentovala bojovným výkonem. Na první střelu utkání se čekalo až do konce druhé minuty. Rána Vrzalové na hostující branku předznamenala kanonádu Sparty po zbytek utkání. Efektivita však byla na straně Chomutova. Po rychlé akci z vlastní poloviny se po přihrávce Königové prosadila Natálie Kamenická - 0:1. Na druhou branku Chomutov nečekal dlouho a opět v tom měla prsty aktivní Königová, po její asistenci se tentokrát prosadila nejproduktivnější hráčka Chomutova v sezoně, Adriana Hýsková. Její 14. branka v sezoně znamenala dvoubrankové vedení pro hosty - 0:2! Sparta se snažila okamžitě odpovědět, ale všechny její střely končily na pozorné Brandejské.

Na začátku další části se do šance tlačila aktivní Bereniky Vrzalová, její střela minula jen o milimetry hostující branku. Ve 25. minutě si vynutila Sparta první přesilovou hru v zápase, když byla vyloučena Barbora Suková za sekání. V přesilové hře se Sparta neprosadila a pokračovala se v plném počtu. Chomutov se v těchto chvílích prezentoval poctivou obranou v čele s výbornou Brandejskou, Sparta se snažila každou pozici využít ke střelbě. Ke konci třetiny se do dvojité šance dostala aktivní Lukovská, když se neprosadila ani ona, šlo se do šaten za stejného stavu jako po té první - 0:2.

Ve třetí třetině pokračovalo utkání stejným stylem jako v předchozích 40 minutách. Ve 46. minutě dostal Chomutov první možnost přesilové hry. Za pouhých 13 vteřin ji ukončila svojí brankou Königová a zvýšila na 0:3! V polovině třetí třetiny sáhla Sparta k oddechovému času a poprvé vyzkoušela hru bez brankařky. V 53. minutě se k balonku dostala Urbánková, brankařka Sparty se nestihla do své svatyně vrátit a trefa do prázdné branky znamenala vedení 0:4! Sparta se v závěrečných minutách snažila alespoň o čestnou branku. v 58. minutě se přece jen dočkala! Kouzlo Brandejské odčarovala Lucie Zemanová a snížila na 1:4. V závěru se utkání trošku vyhrotilo. Nejprve putovala na trestnou lavici Königová, k ní se za chvíli přidala za hrubost Mock, která byla vyloučena po potyčce s Eliškou Vrzalovou. Ani tyto tresty už nemohly nic změnit na osmé výhře Chomutova v řadě! Lucie Brandejská si v zápase připsala 38 úspěšných zákroků!