25.10.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy po výhře nad Litvínovem jsou v tabulce již sedmé

C H O M U T O V - Slovo derby v tomto zápase mělo své místo, jelikož již od prvního hvizdu rozhodčích byl zápas na ostří nože. První šly do vedení hráčky Litvínova, ale domácí bojovnice se je tak nedaly, zápas otočily na svou stranu a zvítězily 7:3.

Tempo po celý zápas přineslo 7 vstřelených branek

Úvodní buly zápasu vyhrály chomutovské hráčky, ale většina počátečních chomutovských akcí skončila neúspěchem. První úspěšná akce se objevila na straně Litvínova, kterou vstřelila Sára Bartschová. Zápas se postupně rozjížděl k dobrému tempu a Chomutov se stával lepším na míčku, což se se poprvé projevilo v 18. minutě, kdy se trefila Chodurová. Hned po této brance se prosadila Pilíková a do druhé třetiny Chomutov vstupoval s vedením 2:1.

Druhá třetina byla plná akce, napětí, branek a vyloučení. Minutu po začátku druhé třetiny se sice prosadila Tereza Suková, ale hned vzápětí přišla dvě vyloučení na chomutovské straně. To domácím hráčkám moc do karet nehrálo, ale obě oslabení stály a vzápětí díky střele Hýskové navýšily své vedení na 4:1.

Poslední třetina se odehrávala ve stejném duchu jako ta předešlá. V čase 42:43 se prosadila Vaňková a Chomutov mohl být s vedením 5:1 již o něco klidnější. Po šesté brance tohoto utkání přišlo vyloučení litvínovské hráčky a hned vzápětí i chomutovské florbalistky. Ani jeden z týmů přesilovou hru nevyužil, a tak se nadále pokračovalo ve hře 5 na 5. V 50. minutě na pětibrankové vedení (6:1) navýšila svým druhým gólem Pilíková. Pár minut po této brance se prosadila litvínovská Havlínová, která využila svou šanci v podobě trestného střílení. Do konce zápasu zbývalo posledních pět minut, během kterých stihly padnout už jen dvě branky. Za Chomutov se prosadila Tóthová a za Litvínov Slavíková. Domácí florbalistky tak ve vzájemném derby obstály a zvítězily 7:3.