14.09.2021 | Lenka Láryšová

Ženy po roce opět v plném nasazení, po přípravě sezónu zahájily v Praze

C H O M U T O V - Ženy po dlouhé pauze, která jim neumožňovala plnit si své sportovní sny, zahájily svou přípravu. Nejen příprava, ale také celá sezóna jsou od letoška pod taktovkou nového trenéra Martina Hýska, který si za svého asistenta zvolil Michala Skuhrovce. Vedoucím týmu zůstal Martin Blahník, jenž tuto pozici vykonává dlouhé roky. K přípravě využívaly nejen venkovní arénu, ale také posilovnu. V září se po roce vrátily do herního maratonu a hned vyrazily do bojů na pražskou půdu. V sobotu novou sezónu zahájily s Black Angels, s nimiž prohrály 1:5. V neděli pokračovaly v pražských kláních proti Prague Tigers Nehvizdy, kde neuspěly 5:13.

„Příprava nám začala díky venkovní aréně celkem brzy, i když nejdříve byla jen v duchu hraní florbalu, aby po tak dlouhé době holky zase našly chuť a zvykly si na nějaký pravidelný tréninkový cyklus. Postupem času jsme začali řešit i kondici a tréninky na halách. Máme za sebou soustředění i Czech Open, kdy jsme se přesvědčili, že intenzita přípravy a dvoufázové tréninky dávají smysl a budeme z nich těžit v průběhu sezóny. Kondičně jsme velice dobře připraveni a to i díky klubové posilovně [...] Byl jsem velmi příjemně překvapený chutí, se kterou šly hráčky po takové době do přípravy. Ze svého umu nic neztratily a po druhém tréninku jsem si říkal, že žádná pauza snad ani nebyla. Přípravu svým příchodem změnil a stále mění Michal, což je hráč kovaný systémem a má celému týmu, včetně mě, co předávat," nechal se slyšet trenér Martin Hýsek.

Sobotní utkání s Black Angels bylo velmi vyrovnané. První branka padla již v 7. minutě, kdy skórovala pražská Linda Chovancová. Vedení ale vydrželo jen necelé dvě minuty díky úspěšně zakončené akci chomutovské dvojice Malecká - Hýsková. Výsledek 1:1 oba celky držely až do času 14:06, kdy hráčky týmu Black Angels navýšily tempo a zápas začaly převracet na svoji stranu. „Postupem času nám na hole sedla velká nervozita a zbytečné chyby, kdy nám soupeř odskočil o tři branky, nás stály zápas," okomentoval zápas trenér Martin Hýsek, který

měl svou premiéru na lavičce ženského týmu. Ženy silným soupeřkám sice podlehly 1:5, ale lodivod žen s týmem zbraně neskládá: „S jednou vstřelenou brankou se, ale zápas stejně vyhrát nedá. Prohráli jsme si ho sami díky individuálním chybám a strašně těžkému povrchu, se kterým jsme se v průběhu utkání vůbec nesžili. Poučíme se a příště budem silnější. Gratulace soupeři."

Během nedělního odpoledne chomutovské ženy nastoupily proti velmi ambicióznímu týmu Prague Tigers Nehvizdy, kde působí plno hráček z extraligy. Již první třetina byla zcela v režii soupeřek, které díky výbornému držení balonku na svých holích a secvičeným signálům po dvaceti minutách vedly 0:4. Ani další třetina se nevyvíjela zcela dle představ chomutovského celku. Z hole Terezy Sukové sice přišlo snížení na 1:8, ale Tigers svůj náskok stále udržovaly. „Dvě třetiny plné hrůzy kdy jsme zaostali úplně ve všech herních činnostech. Absolutně jsme nestíhali [...]," zhodnotil první dvě třetiny chomutovský trenér. Ve třetí třetině přišlo již ke zlepšení výkonu našich bojovnic, kdy naše hráčky dokázaly vstřelit krásné čtyři branky, což hlavní trenér žen neopomněl zmínit v rozhovoru k tomuto zápasu: „Do třetí části proti Prague Tigers Nehvizdy jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit, proto jsem razantně sáhl do sestavy a přeházel formace. Tento krok tým pořádně nastartoval. Dost nám pomohlo rozhození naší elitní lajny a změna pozic některých hráček, což i v průběhu třetiny neslo ovoce. Dovedu si představit, že formace, se kterými jsme odehráli závěr utkání, nastoupí v následujících zápasech od začátku." Hráčky nakonec s Tygřicem snížily skóre o čtyři branky. Prohrály tedy 5:13.

„Na závěr chci říct, ač máme nějaké očekávání, nejdůležitější bude, aby si tým vychutnal každou společnou minutu, aby si to holky patřičně užily a nikdo se nezranil. Hlavně, aby se už nikdy nestalo, že budou nuceny zase takovou dobu čekat na to, co mají rády. Věřím, že za to všechno je ten sportovní florbalový bůh odmění," zakončuje své hodnocení počáteční přípravy a prvních zápasů Martin Hýsek.