Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
23.11.2018 | Lenka Láryšová, Foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Ženy o víkendu zamíří do jižních Čech, tam je čeká Soběslav a týnské Dračice

Ženy o víkendu zamíří do jižních Čech, tam je čeká Soběslav a týnské Dračice
C H O M U T O V - Ženy tentokrát čeká výlet do dalekých končin, kde se utkají se Soběslaví a Týnem. Celek Banes Florbal Soběslav je pro naše ženy celkem známý, jelikož s ním sehrají již sedmé utkání, zatímco Rudé Dračice MLADÝCH NADĚJÍ z Týna jsou pro chomutovské ženy jednou velikou neznámou.

Banes Florbal Soběslav

Soběslavský tým lze považovat za velice zkušený, jelikož v první lize žen se drží již od sezóny 2014/2015, přičemž jejich průběžné i závěrečné výsledky jsou celkem obdobné. S chomutovskými ženami se tento tým střetl poprvé v roce 2015 a jejich vzájemná zápasová bilance za tři roky je nerozhodná – 3:3. V loňské sezóně soběslavské hráčky skončily v tabulce na sedmém místě, kdy z 22 utkání šestkrát vyhrály v základní hrací době a dvakrát v prodloužení nebo na nájezdy.

Do play-off si je vybral pražský Texas, který během dvou zápasů ukončil jejich cestu a pro Soběslav tak skončila sezóna. Nejproduktivnější hráčkou v sezóně 2017/2018 byla Markéta Kabešová, která nasbírala 34 KB. Momentálně se florbalistky ze Soběslavi nacházejí na pátém místě a jsou druhé nejúspěšnější v oslabeních.

Rudé Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

Rudé Dračice z Týna nad Vltavou, tým, u kterého visí jeden veliký otazník a pro naše ženy je to jedna veliká neznámá. Kde se tento tým objevil? Tým byl založený v roce 2017 a okamžitě se přihlásil do 2. ligy žen v rámci Jihočeského kraje a Vysočiny, kde jednoznačně zvítězil. Za 24 zápasů tento tým celkem devatenáctkrát zvítězil a nastřílel neuvěřitelných 159 branek. Nejlepší hráčkou se stala díky své produktivitě Tereza Bočková, která stihla za sezónu nasbírat 61 KB.

Dnes Rudé Dračice hrají 1. ligu žen a drží se na sedmém místě. Jen nutné také dodat, že tento tým disponuje výbornými přesilovkami, ale i oslabeními.

Generální partneři

Hlavní partneři