Ženy neuvěřitelně otočily zápas s Turnovem, na Vinohrady pak nestačily

C H O M U T O V - Ženy po třítýdenní pauze svedly odvetu s Turnovem, který je ve druhém domácím utkání porazil 1:4. Z počátku zápasu se zdálo, že průběh bude obdobný, pak ale chomutovské ženy zabojovaly, otočily výsledek z 2:5 na 7:5 a v utkání zvítězily. Druhý den je doma čekaly Královské Vinohrady. Průběh utkání nebyl špatný, ale v poslední třetině Vinohrady nastřílely pět branek a ženy prohrály 4:9.

Neskutečný obrat v Turnově a vybojovaná výhra

Ženy v sobotu odpoledne zahájily utkání v turnovské sportovní hale s místním celkem. Hráčky Florbalu Chomutov nevstoupily do utkání moc dobře, jelikož již v 9. minutě prohrávaly 0:3, ale pak se trefila Petra Malecká společně s Viktorií Schoberovou a výsledek vypadal o něco lépe. Turnov se svého vedení samozřejmě nechtěl pustit, a tak přidal další dvě branky na 2:5. To ale bylo poslední, co hráčky Chomutova tomuto celku dovolily, jelikož začaly bojovat za dorovnání tříbrankového manka a brankářka Aneta Blahníková předváděla neskutečné zákroky. Ve 43. minutě bylo srovnáno a hra se při cestě za vítězstvím začala přiostřovat. V 51. minutě branku na 6:5 přidala Dominika Kratochvílová a chomutovský tým se tak poprvé dostal do vedení. Blížily se poslední minuty a oba týmy se snažily ze sebe dostat maximum. Těsně před koncem zápasu branku na 7:5 přidala Lenka Čiháková, která tak pojistila výhru Chomutova.

Poslední třetina s Vinohrady rozhodla

Do zápasu s bývalým extraligovým celkem vstoupily ženy krapet nejistě a se zataženou obranou. Ve druhé minutě přišla početní výhoda, kterou Vinohrady nevyužily a hra tak mohla pokračovat dál. První branka Vinohrad padla až v čase 6:37, druhá v 11. minutě, ale chomutovské hráčky bojovaly dál, aby jim soupeř neutekl. Na 1:2 po přihrávce Viktorie Schoberové snížila Petra Malecká. Pak ale přišlo pár drobných chyb, smolná branka a pražské hráčky vedly 1:4. Dvacet jedna vteřin po hvizdu zahajujícím druhou část se prosadila Natálie Janouchová a šance na snížení se opět zvyšovaly. Florbal Chomutov předváděl pěknou hru, ačkoliv se většina hry odehrávala na obranné půlce. Ve 36. minutě se ale dopředu prodrala Petra Malecká, která snížila na 3:4. Poslední třetina byla plně v režii pražských florbalistek, které rychlými kombinacemi navýšily své vedení a chomutovské ženy tak prohrály 4:9.