Oficiální web florbalového klubu Chomutov
DOROSTENKY: FBC DDM Kati Kadaň vs. Florbal Chomutov / Florbal Chomutov vs. FBC Česká Lípa
01.11.2018 | Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Ženy jedou o víkendu loupit body do Mladé Boleslavi a Litvínova

Ženy jedou o víkendu loupit body do Mladé Boleslavi a Litvínova
C H O M U T O V - První víkend, v rámci kterého ženy stráví oba dva dny mimo chomutovskou halu. V sobotu jedou do Litvínova, se kterým se během dvou měsíců střetnou již potřetí. Zato v neděli vyjedou do Mladé Boleslavi, s níž se letos ještě nesetkaly.

SK Bivojky Litvínov

S tímto celkem se ženy jedou utkat potřetí, a přesto to stále není naposledy. V předešlých zápasech si lépe vedly chomutovské hráčky, které Litvínov porazily 8:4 a 6:3. Tentokrát je ale čeká neoblíbená zelená litvínovská palubovka na Koldumu, která jim jejich naděje na vítězství může snížit. Jak se našim ženám povede? Přidají i třetí výhru nad tímto již dobře známým soupeřem, nebo se něco zvrtne a bude se bojovat až do posledních vteřin? Zápas bude zahájen v 19:30 a ženy jistě uvítají fanoušky i mimo domácí hřiště.

Florbalová akademie Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je tým, který se již druhým rokem pere o účast v Extralize žen, ale zatím mu vždy chybí poslední krok. V předešlé sezóně se mladoboleslavské hráčky umístily v tabulce na druhém místě, a to s devatenácti výhrami, přičemž za 20 zápasů nastřílely neuvěřitelných 203 branek. V play-off si Florbalová akademie vybrala Wizzardky z Prahy, nad nimiž zvítězila 11:1 a 9:8 v prodloužení. Ani druhé kolo proti štibořickým Aligátorkám nebyl pro hráčky Mladé Boleslavi problém, ale semifinále se pro tento tým stalo osudným, kdy ve třech zápasech podlehl „Bulldočkám“ z Brna.

Nejužitečnějšími a nejproduktivnějšími hráčkami tohoto celku se staly Kristýna Sobotková a Eliška Mrázková, které nasbíraly 63 a 61 bodů v základní části. Tyto dvě hráčky si spravedlivě rozdělily prvenství ve vstřelených brankách a asistencích, kdy nejčastěji se nemýlila Kristýna Sobotková se 37 brankami. Prvenství v přesných asistencích obsadila Eliška Mrázková, a to s 27 přihrávkami.

Generální partneři

Hlavní partneři