23.10.2018 | Lenka Láryšová, foto: FBC Texas Longhorns

Ženy dotáhly dvoubrankové manko, pak již zápas s Texasem nepustily!

C H O M U T O V - V neděli ženy hrály s pražským Texasem. Hru doprovázelo spoustu nepřesností a chyb, které oba týmy stály obdržené branky. Chomutovské hráčky po dvou třetinách prohrávaly 0:2, ale pak se štěstí přiklonilo na jejich stranu a výsledek dorovnaly, dokonce v průběhu poslední části šly do vedení 4:2. V posledních vteřinách Texas ještě snížil na 4:3, ale 3 body našim hráčkám již nevzal.

Nahoru a dolů, přesto 3 body doma

Hra s Texasem byla v počátku utkání celkem vyrovnaná, ale doprovázelo ji z obou stran mnoho nepřesností, které v místech vedly až k vyloučením. První šel do vedení Texas, a to díky úspěšně provedenému nájezdu Michaely Blovské. Poté se dlouho a dlouho nic nedělo. Až ve 26. minutě, kdy došlo k vyloučení na texaské straně, a chomutovské florbalistky měly šanci výsledek dorovnat. To se nestalo, ale přesto se Chomutov snažil co nejvíce držet míček na svých hokejkách. Pak ale přišel špatně provedený útok, kterého soupeřky využily a chomutovské ženy prohrávaly 0:2. Do třetí třetiny vstupovaly ženy oslabené, díky vyloučení Petry Malecké, ale ta po odpykaném trestu naskočila, využila nepozornosti soupeřek a snížila na 1:2. O sedm minut později na ni navázala Anna Fuková. Po tomto gólu bylo srovnáno a diváci mohli vidět šance na obou stranách. V 55. minutě šly hráčky Florbalu Chomutov do vedení 3:2 a v 59. minutě přidaly branku na 4:2. Texas pár vteřin před koncem dokázal ještě snížit, ale k většímu ohrožení výsledku již nedošlo. Ženy tak z Prahy přivezly 3 body.