10.01.2022 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy do nového roku vykročily levou nohou, s Bivojkami prohrály 4:5

C H O M U T O V - První vzájemný zápas v této sezóně ženy ovládly výsledkem 5:3. První třetina druhého duelu na palubovce Litvínova probíhala dost vyrovnaně, ale ve druhé dvacetiminutovce si Bivojky získaly brankový náskok, který již udržely. Naše ženy tak prohrály 4:5.

Prohra o jednu branku

Zápas začaly dobře chomutovské florbalistky, které vyhrály úvodní buly, a dokonce šly i do prvního nebezpečného útoku. Ve třetí minutě se ale do akce dostala litvínovská Laura Vytrhlíková, která bez asistence poslala litvínovský tým do vedení 0:1. Vyrovnávací branka chomutovského týmu přišla o necelé tři minuty později a postaralo se o ni duo Šidlochová - Tóthová. Od této branky se na míčku držely převážně chomutovské bojovnice a tento nátlak se i vyplatil. Ve 12. minutě šel chomutovský tým zásluhou souhry Bímové - Chodurové do vedení 2:1. Po této brance se naopak ve hře více projevovaly litvínovské hráčky, které minutu a půl před koncem první třetiny vstřelily srovnávací branku.

Druhou třetinu opět započaly vítěznou bulí hráčky Florbalu Chomutov, ale brankově to byla zcela dvacetiminutovka domácích florbalistek. O obě branky Litvínova se prosadila Slavíková - Havlínová, které tak navýšily litvínovské vedení na 2:4. Ve snižování náskoku soupeřek našim hráčkám rozhodně nepomohla dvě hned po sobě jdoucí vyloučení jejich hráčky. V počátku třetí třetiny se podařilo Malecké za asistence Bártové výsledek snížit na 3:4 a dorovnání bylo na dosah. Když ale deset minut před koncem třetiny se prosadila opět litvínovská Vytrhlíková, šance na dorovnaní se opět vzdálily. Pět minut před koncem třetiny naděje ještě na chvíli vysvitly, když se prosadila Barbora Suková, ale soupeřky udržely své vedení a florbalistky Florbalu Chomutov prohrály 4:5.