07.10.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy čekají nové výzvy proti soupeřkám z Prahy a středních Čech

C H O M U T O V - Ženy česká v dalších duelech cesta do neznáma, jelikož během následujících dvou hracích dní se postaví proti pražské Spartě a hráčkám z Nového Strašecí. S těmito týmy byly v 1. lize již během loňské sezóny, ale vzhledem k tomu, že sezóna byla ukončena ještě v úplném zárodku, týmy se nestihly na hřišti setkat s jednou výjimkou, a to byl Pohár Českého florbalu.

TJ Sokol Nové Strašecí

V sobotu ženy nastoupí proti florbalistkám z týmu TJ Sokol Nového Strašecí. Tento tým se poprvé na florbalovém poli objevil v sezóně 2013/2014 v pražské a středočeské soutěži žen, kde během tří sezón odehrál 67 zápasů, z nichž pětatřicetkrát vyšel jako vítěz. V sezónách 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 a 2019/2020 ženy z Nového Strašecí bojovaly ve 3. skupině 2. ligy žen. I zde si vedly velice dobře. Například během sezóny 2019/2020 z 18 zápasů pouze třikrát prohrály. Následující sezónu se florbalistky tohoto středočeského týmu dostaly do 1. ligy. Tam odehrály jen 6 zápasů, ale letos se v 1. lize představí znovu.

Chomutovské ženy se s hráčkami Nového Strašecí střetly jednou, a to loni v Poháru Českého florbalu. Zde si oba týmy vedly velice dobře. První třetinu vyhrály naše hráčky 2:1, ve druhé třetině se oba celky prosadily jednou a v poslední třetině o remíze 3:3 rozhodla branka ve 45. minutě. Tudíž se jednalo o velmi vyrovnaný match. Z posledních hráčských statistik nejlepší hráčkou týmu, ale i celé 2. ligy žen, byla Zuzana Tučková, která za 18 zápasů nastřílela 21 branek a posbírala 21 asistencí. Hned na její záda dýchala Kristýna Kleknerová s 10 brankami a 23 asistencemi. Nejlepší gólmankou se stala Nikola Siskosová. Ta za svých odchytaných 309 minut obdržela 14 branek.

ACEMA Sparta Praha UNYP

V neděli se ženy naše celku postaví proti pražské Spartě. Do florbalové historie se tento celek poprvé zapsal v sezóně 2014/2015, kdy se představil v pražské a středočeské soutěži žen. Tam se usadily pouze na herní rok, v následující sezóně se dostaly již do 3. skupiny 2. ligy žen, kde se čtyři sezóny potkávaly s Novým Strašecím. V sezóně 2020/2021 se poprvé objevily na scéně 1. ligy žen. Tam odehrály jen 6 zápasů, v rámci kterých se nestihly střetnout s chomutovskými ženami.

Během sezóny 2019/2020 TOP desítku hráček 2. ligy uzavřela právě hráčka Sparty Natálie Jirková - během 20 odehraných zápasů nastřílela 20 branek a šestkrát na branku přihrála. Místo druhé nejproduktivnější hráčky si ve Spartě svými třinácti brankami a deseti asistencemi zajistila Michaela Hrubá. Nejšikovnější gólmankou Sparty byla Dorothee Vogelesang s 39 obdrženými brankami během 360 minut.