Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 1:4 | ONLINE | VIDEO
15.01.2023 | Redakce KS

Ženy čeká víkend pravdy! Prodlouží 11 zápasů dlouhou sérii neporazitelnosti?

Ženy čeká víkend pravdy! Prodlouží 11 zápasů dlouhou sérii neporazitelnosti?
Ženy čeká po volném víkendu série tří zápasů, které rozhodnou o tom, jak moc pro ně letos bude základní část úspěšná! V sobotu se nejdříve utkají s TJ Sokol Královské Vinohrady, v neděli pojedou na palubovku FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň (následujícím zápasem bude duel s BLACK ANGELS). Oba týmy dokázaly vzít našem ženám v prvním vzájemném utkání body. Podaří se ženám prodloužit svojí fantastickou sérii bez porážky?

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY jsou týmem, který se dlouhodobě řadí mezi největší favority první ligy žen. SKV aktuálně okupuje 4. místo ligové tabulky, když na třetí Chomutov ztrácí pouze jeden bod (Chomutov má oproti ostatním o jeden odehraný zápas méně). Vinohrady spoléhají v letošní sezoně především na výbornou produktivitu, když nastřílely již 129 branek! I SKV se ještě nedávno vezlo na vlně neporazitelnosti (7 výher). Tuto sérii však celkem překvapivě utnula v poslední zápase Kutná Hora, která zvítězila 6:4! Vinohrady si během své výborné série připsaly i cenný skalp Prague Tigers.

V kádru Vinohrad najdeme nejlepší střelkyni v celé lize! Je jí Eliška Reischlová, která vstřelila již 29 branek! Druhá Angelika Bližňáková vstřelila branek 18. V asistencích vyniká především duo Aneta Nigrinová a Eliška Reischlová, které si připsaly 17, respektive 14 asistencí. Kanadskému bodování týmu vládne logicky Eliška Reischlová, která posbírala již parádních 43 kanadských bodů.
V týmových statistikách vynikají Vinohrady především ve vstřelených brankách (2. místo), v nejméně obdržených (3. místo) a v přesilových hrách (3. místo). První vzájemné utkání dopadlo jednoznačně pro SKV, když si odvezly z Chomutova jednoznačnou výhru 7:1!

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň je příjemným překvapením soutěže. Aktuálně drží 5. příčku, na dohled špičce tabulky. Plzeň získala prozatím 33 bodů při aktivním skóre 103:74! Nejproduktivnější hráčkou západočešek je Kamila Kaslová, která letos nasbírala 27 bodů za 15 branek a 12 asistencí. Sekunduje jí Viktorie Binědová se stejným počtem branek a 8 přihrávkami. První letošní vzájemné utkání skončilo na palubovce Chomutova dělbou bodů. Po vyrovnaném průběhu utkání, rozhodla o bonusovém bodu navíc v prodloužení Eliška Šidlochová svojí brankou na 5:4.

Florbal Chomutov každým zápasem posouvá svojí sérii neporazitelnosti, která aktuálně čítá 11 výher v řadě!
Nejlepší střelkyní týmu je Adriana Hýsková! Ta se v letošním ročníku prosadila již 18x! Na záda jí dýchá Petra Malecká, která vstřelila již 16 branek! Metu deseti branek pokořila v sezoně i stále pouze osmnáctiletá Simona Pilíková! Za zmínku stojí i 7 branek Natálie Königové (ročník 2005), která je zároveň nejlepší střelkyní v přesilové hře.I v asistencích vládne klubové produktivitě Adriana Hýsková! Jejích 18 asistencí je jednoznačně nejlepší bilancí! Přes deset asistencí si připsala i talentovaná Natálie Königová, která pro své spoluhráčky připravila již 11 branek.V kanadském bodování nalezneme logicky na vrcholu produktivní Adrianu Hýskovou, která posbírala již 36 bodů! Druhá je Petra Malecká s 24 body, třetí Natálie Königová s 18 body. Produktivní je v poslední době i Simona Pilíková, která má aktuálně 14 bodů.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři