Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
10.10.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš, TEXAS

Ženy čeká 6. kolo, odehrají ho v Praze proti TEXAS LONGHORNS

Ženy čeká 6. kolo, odehrají ho v Praze proti TEXAS LONGHORNS
C H O M U T O V - Ženy měly během tohoto víkendu hrát s Kutnou Horou a pražským Texasem, ale vzhledem k tomu, že kutnohorský tým je v této nelehké době indisponován, ženy pojedou jen do Prahy. Kdo je jejich soupeř?

TEXAS LONGHORNS, pražské rivalky

Pražské hráčky Texasu jsou v první lize již stálým týmem, a to od sezóny 2016/2017. V loňské sezóně se jim vedlo velice dobře. Po základní části skončily s 11 výhrami, 8 prohrami a 3 prohrami v prodloužení na krásném 6. místě, tudíž postoupily do play-off. To vyřazovacích bojů si je vybraly Královské Vinohrady, a tak sehrály nelítostný pražský souboj, který šel do tří utkání. V prvním střetu hráčky Texasu padly 2:4, ale hned poté prohru Vinohradům vrátily výsledkem 7:5. Poslední utkání se texaským bojovnicím nevydařilo a prohrály 3:8. Chomutovské hráčky se v sezóně 2019/2020 s Texasem střetly celkem dvakrát a pokaždé z duelu vyšly bez bodu. V prvním utkání na pražské půdě ženy podlehly 3:5, ve druhém domácím střetu 0:2.

Jako celek si Texas vedl velice dobře a obzvlášť byl úspěšný v oslabeních, jejichž úspěšnost dosahovala neuvěřitelných 87 %. Nejlepší hráčkou texaského celku byla Jana Pavlicová, která za 20 zápasů nastřílela 20 branek a posbírala 4 asistence. Hned za ní se v produktivitě umístila Michaela Blovská, která za 18 zápasů nastřílela 19 branek a desetkrát asistovala. Branku velice úspěšně hájila Nicol Götzová, která se umístila na krásném šestém místě hned pod chomutovskou Anetou Blahníkovou.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři