Ženy Litvínovu nadělily desítku, další den v České Lípě selhaly!

C H O M U T O V - O víkendu ženy vyrazily do Litvínova a České Lípy. V prvním zápase nedaly svým soupeřkám žádnou šanci a jednoznačně je porazily 10:2. Druhý víkendový výjezd již tak úspěšný nebyl. Chomutovské hráčky vyjely do České Lípy, kde vedly až v poslední vteřinách, ale zápas směřoval do prodloužení, v němž naše ženy neuspěly a prohrály 7:8.

S Bivojkami výhra i na popáté

V první třetině šly do vedení 0:1 domácí Bivojky, ale v 15. minutě již bylo srovnáno a následující minuty již byly zcela v režii chomutovských hráček. V počátku 2. třetiny se sice prosadila Natálie Janouchová, ale hned na ni navázala Eliška Šidlochová, která byla vyloučena na dvě minuty, čímž dala příležitost litvínovským hráčkám výsledek srovnat. Hráčky Florbalu Chomutov oslabení udržely a hned po něm přidaly branku na 3:1. Poslední třetina měla náboj, jelikož v ní padlo celkem osm branek, kdy se sedmkrát trefil Chomutov a pouze jednou Litvínov. Nakonec chomutovské ženy zvítězily 10:2.

S Lípou ženy stále ztrácely

Už do prvních vteřin zápasu s Českou Lípou ženy vstoupily velice vlažně, což dokládá první českolipská branka, která padla třicet vteřin po hvizdu zahajujícím první třetinu. Svou chybu chomutovské ženy sice napravily a srovnaly na 1:1, ale domácí hráčky nepolevovaly ve svém tlaku. Po prvních dvaceti minutách naše florbalistky prohrávaly 2:4. Ani do druhé třetiny naše ženy nevstoupily dobře, jelikož prohrávaly o tři branky – 2:5. Během třetiny dokonce nebyly schopné nevyužít dvě početní výhody, které jim byly poskytnuty. Až těsně před koncem druhé části snížily výsledek na jednobrankový rozdíl – 5:6. Poslední dvacetiminutovku chomutovské ženy zahájily srovnávací brankou a v 58. minutě šly poprvé do vedení 7:6. Pak přišel boj o udržení tohoto výsledku, a tak si oba týmy vyžádaly time-out. Ten více prospěl domácím hráčkám České Lípy, které osmnáct vteřin před koncem vstřelily vyrovnávací branku – 7:7, a tudíž šel zápas do prodloužení. V prodloužení došlo k vyloučení na chomutovské straně, což naše hráčky ubránily, ale vteřinu nato padla branka za záda Anety Blahníkové (7:8), a tak naše hráčky vezly domů pouhý jeden bod.