18.01.2022 | Lenka Láryšová, foto: V Kapuš

Ženám svědčí domácí prostředí, Black Angels porazily 7:4

C H O M U T O V - Ženy v přesunutém zápase s Black Angels zazářily. Soupeře již od počátku utkání nepodcenily a nastoupily proti němu v plném nasazení. Ve druhé minutě šly do vedení a to udržely až do konce utkání. Díky své neústupnosti zvítězily 7:4.

Udrženým vedením získaly tři body

Do zápasu ženy nastoupily opravdu s vervou. V úvodní buly nedaly soupeři šanci a hned po uběhnuté první minutě vstřelily i svou první branku. Vedení 1:0 ženám vydrželo do 5. minuty, kdy svou akci úspěšně zakončily i pražské soupeřky. Ale ani remízy si diváci moc dlouho neužily, protože domácí bojovnice s bleskovou rychlostí vrátily útok a opět si vzaly vedení na svou stranu. V počátku deváté minuty dokonce vedení navýšily na 3:1, ale o minutu později jejich náskok byl snížen na 3:2.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy velmi efektivně. Domácí bojovnice se hnaly za navýšením náskoku, zato pražské florbalistky chtěly skóre dorovnat. Ve 25. minutě se prosadila Markéta Bártová za asistence dlouholeté chomutovské stálice Viktorie Schoberová. Na tuto úspěšnou chomutovskou akci navázalo duo Malecká - Pilíková a ženy již vedly 5:2. Po páté brance došlo k vyloučení Elišky Šidlochové, ale hosté svou početní výhodu nevyužily. Do konce třetiny padly ještě dvě branky, a tak týmy do závěru utkání šly za skóre 6:3.

Do nové a zároveň poslední třetiny se v brance Black Angels vystřídaly brankářky, přičemž místo Natálie Churáčkové nastoupila Hana Kuchařová. Nová brankářka hájila pražskou branku až do prvního vyloučení na pražské straně. Zde pak ve 48. minutě přišla výborně sehraná přesilová hra Chomutova, na kterou Kuchařová nestačila. Florbalistky Chomutova vedly 7:3. V 54. minutě se bez asistence prosadila Ester Janušková, která tak výsledek zkorigovala na 7:4. Poslední velikou šanci měly pražské soupeřky až v 58. minutě, kdy Adéla Kuchařová z Black Angels mohla výsledek snížit díky trestnému střílení. Zde se ale vyznamenala chomutovská gólmanka Lucie Brandejská, která trestné střílení vychytala. Chomutovské ženy si tak díky výhře 7:4 připsaly další tři body do tabulky.