04.12.2022 | redakce KS, foto: Jan Tůma

Z ofenzivní podívané na BUTCHISU vezeme bod za prohru po nájezdech!

V rámci 17. kola jsme zajížděli na půdu lídra tabulky! BUTCHIS je v tomto ročníku dominantní a body ztratil pouze v jednom zápase. Na Florbal Chomutov tak čekal nejtěžší možný soupeř!

Utkání začalo v obrovském tempu. V úvodních minutách se nám nedařilo a BUTCHIS po brankové smršti vedl po 10 minutách už 4:0! Chomutov se probral až v druhé polovině úvodní části. Halej získal balonek a povedenou střelou tahem poprvé v zápase překonal Jurca - 1:4! Chomutov byl po brance jako politý živou vodou a na další branku se nečekalo dlouho. Skuhrovec s Lincem skvěle vyřešili rychlý protiútok a druhý jmenovaný střelou na vzdálenější tyč snížil na 2:4! V 17. minutě bylo ještě veseleji! Naše nová akvizice Jakub Mühlfait zůstal osamocený na brankovišti a Bláha ho výbornou přihrávkou vybídl ke snadné brance - 3:4! V 19. minutě došlo k přestupku Chomutova, když jsme hráli v šesti. Nabídnutou přesilovku před koncem třetiny zužitkoval Kalina a dal domácím zase trošku klidu - 3:5.

Druhou třetinu začali znovu lépe domácí! Při první příležitosti ještě Vagel dokázal zkrotit míček před brankovou čarou. Za několik málo okamžiků poslal skvělým výhozem Jurco do brejku Brautfergera a ten se nemýlil - 3:6! Na odpověď se nečekalo dlouho! Chomutov se vrhl do útoku a střela Šarši od poloviny hřiště skončila až za Jurcem. Branka však nebyla pro vysokou hůl uznána a Chomutov stále ztrácel 3 branky. Ve 30. minutě jsme dostali možnost další přesilovky. Ta zůstala přes několik šancí nevyužita a po jejím skončení naopak následovala trestné střílení pro domácí. Vagel kličku Brautfergera výborně zneškodnil. V 35. minutě máme další možnost přesilové hry! Ta byla využita po pár okamžicích. Linc střílel z poloviny hřiště a na Skuhrovcovu perfektní teč nemohl Jurco reagovat - 4:6! BUTCHIS i díky aktivitě Chomutova pokračoval v nedisciplinované hře a po dalším přestupku následovala další přesilová hra, kterou využil Novotný střelou přes bránícího hráče - 5:6! Perfektní pětiminutovku Chomutova zakončil Andrášek, který dohrál přečíslení hostů a z velkého úhlu protlačil míček za Jurcova záda - 6:6!

Třetí třetina začala vyloučením Lince, Pecha své dvě šance nevyužil. Při plném počtu hráčů na ploše se dostal do šance Brautferger, který freestylovým zakončením překonal Vagela - 6:7! Poté opět přišla na řadu produktivní sparťanská letka! Bláha si vyměnil míček s Mühlfaitem a neomylně zakončil - 7:7! V 54. minutě byl diskutabilně vyloučen za nedovolenou vzdálenost Kučera. Domácí přesilovku nevyužili a Kučera se pomstil tím nejlepším možným způsobem! Po návratu na hrací plochu využil odloženého vyloučení BUTCHISU a po perfektním pasu Šarši uklidil míček do prázdné branky - 7:8! BUTCHIS to okamžitě zkoušel v šesti a dvě minuty před koncem byl za svojí snahu odměněn. Šubrt zakončil perfektní kombinaci domácích neomylně - 8:8! V poslední minutách se dostal do velké šance Holovej, ale neuspěl. Do největší šance se dostal v posledních vteřinách Andrášek, ale sám proti Jurcovi neuspěl.

Následovalo atraktivní prodloužení 3 na 3. Chomutov držel dlouhé chvíle balon na svých hokejkách do žádné velké šance se však nedostal. BUTCHIS se poprvé dostal k balonku až v čase 2:40! Za zmínku stojí šance Klementa a Bláhy! Chomutov v prodloužení jasně dominoval. Branka za pět minut nepadla, a tak následovaly nájezdy.
Jako první se rozjel Linc, jeho střela mířila vedle branky. Za domácí jel Šubrt a trefil pouze tyč. Druhou sérii začal Novotný, jeho kličku do forhandu Jurco zneškodnil. Jako další jel domácí Pecha, který použil svou obvyklou kličku do backhandu a uspěl! Mühlfait musel dát a jeho střela k tyči byla úspěšná! Rozhodnout mohl Černý, který napodobil Pecha a kličkou do backhandu vystřelil druhý bod BUTCHISU - 8:9!