11.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Z Brna jedeme s prázdnou! V zápase padlo neskutečných 26 branek!

V sobotu 11. března se odehrálo třetí utkání série play down mezi týmy TROOPERS a DDQ Florbal Chomutov. Série se za stavu 1:1 na zápasy přesunula zpět do Brna.

Utkání nabídlo v první třetině neuvěřitelnou podívanou. V úvodních deseti minutách padlo 7 branek! Pět jich bohužel skončilo v brance Chomutova, který výsledkově vůbec nezachytil začátek utkání. Za Chomutov se prosadil Ondřej Halej a Daniel Kellermann. V 16. minutě přidal svou druhou branku v utkání Halej a bylo to 3:5! Do konce třetiny to ještě nebylo zdaleka vše. V 17. minutě se prosadil Pavla a domácí vedli 6:3! V 18. minutě se během deseti vteřin dvakrát prosadil Chomutov zásluhou Martina a Lince! A hostě byli rázem na dostřel - 6:5!

Druhá třetina nabídla úplně jiný obrázek. Oba týmy se zaměřili více na defenzivu a Chomutov byl jednoznačně aktivnějším týmem. Po půl minutě trefil Kellermann tyč! Ve 27. minutě se v obrovské šanci objevil Novotný, ale prázdnou branku netrefil. Vyrovnáno byla až v čase 27:43, když Linc rychle rozehrál standartní situaci a prostřelil domácího brankaře - 6:6! Za pouhé dvě minuty si vzalo TROOPERS vedení zpět, když se trefil Knotek - 7:6! Ve 32. minutě mohl vyrovnat Chomutov z nabídnuté přesilové hry, ale domácí ji zvládli ubránit. V 35. minutě se prosadil domácí Daler a přestřelka pokračovala - 8:6! TROOPERS pokračovali v brankové produkci a v čase 35:56 už to bylo 9:6! Ve 39. minutě vykřesal Chomutov ještě špetku naděje, když se prosadil Holovej a snížil na 9:7 a uzavřel tím účet druhé třetiny.

Ve třetí třetině ofenzivní podívaná pokračovala! Čas 41:16 a Dolejší dává na 9:8! Za pouhých 17 vteřin vrací TROOPERS dvoubrankové vedení Budík - 10:8! Ve 48. minutě dostal Chomutov výhodu druhé přesilové hry a jednu z posledních šancí na vyrovnání skóre. Za půl minuty se tak stalo a Štěrba snížil na 10:9! Za 22 vteřin se znovu projevila obrovská bolest Chomutova, kdy okamžitě po vstřelené brance následuje branka obdržená! Budík kompletuje hattrick a je to 11:9 pro TROOPERS! V 51. minutě se prosadil Linc a kromě hattricku si připsal svůj pátý bod v zápase - 11:10! Za dvacet vteřin je to opět o dva po brance Knotka - 12:10! Za půl minutu bylo pro Chomutov ještě hůře, když se prosadil Daler - 13:10! V 55. minutě jsme využili další přesilovku z hole Haleje, který zkomletoval hattrick - 13:11! Pokračoval stále stejný scénář, po vstřelené brance následovala branka obdržená! Voltner zvýšil na 14:11! V 58. minutě bylo definitivně rozhodnuto po brance Trávníčka a Chomutov inkasoval patnáctou branku v zápase - 15:11!