Výkon žen během víkendu připomínal jízdu na horské dráze

C H O M U T O V - Ženy zahájily sezónu na domácí palubovce, kdy v sobotu přivítaly SK Bivojky z Litvínova a v neděli hráčky z týmu TJ Turnov. V první hrací den ženy předvedly celkem kvalitní výkon a jednoznačně vyprovodily Bivojky z chomutovské palubovky s výsledkem 8:4. Druhý den byl výkon chomutovských žen absolutně nesrovnatelný a proti nováčkovi první ligy prohrály 1:4.

V zápase s Litvínovem rozhodly využité šance

Do prvního utkání sezóny skočily ženy po hlavě. V počátcích sice spíše čelily nájezdu litvínovských Bivojek, ale jakmile se dostali k míčku, využily příležitosti. První branku pro Chomutov vstřelila Lucie Kopýtková, na ni navázala Petra Malecká a Natálie Janouchová. Vedení 3:0 bylo velikým úspěchem, ale soupeřky stále ohrožovaly branku Anety Blahníkové. V 16. minutě na 1:3 se snížila Lada Flachsová, ale chomutovské ženy začaly opět výsledek navyšovat. Po dvaceti minutách Chomutov vedl 5:2. V následujících dvou třetinách hra byla na obou stranách poměrně vyrovnaná, i co se týče vyloučeních, ale chomutovské ženy se udržely na střelecké vlně a zvítězily 8:4.

Nedůsledný vstup do zápasu s Turnovem stál ženy cenné body

Zápas s Turnovem nezačaly ženy vůbec dobře.Hned ve druhé minutě skončila za zády Anety Blahníkové malá „žabka“, která jí přeskočila ruku. Smůla ji ale neopouštěla a hned třicet vteřin na to byla za brankovou čárou „žabka“ s číslem dva. Ani přes tyto dvě rychlé branky se hra příliš nezměnila a chomutovské ženy stále čelily útokům od turnovských útočnic. Po první třetině domácí prohrávaly 0:2. Ani do druhé dvacetiminutovky nenastoupily domácí florbalistky s nejlepší formou. Hra sice nebyla již tak jednoznačná, střely mohli diváci vidět i na druhé straně, ale ke snížení výsledku to stále nevedlo. V poslední třetině bylo vidět, že domácím hráčkám pomalu dochází síly, ale přesto se snažily vybojovat alespoň jednu branku. To se podařilo až v 57. minutě Viktorii Schoberové. Ženy tak Turnovu podlehly 1:4.