Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 1. KOLO | Kanonýři Kladno vs. DDQ Florbal Chomutov | 19:30 | ONLINE | VIDEO
23.09.2013 | Redakce

Vydařený vstup do sezóny: „Přesně to jsme potřebovali,“ libuje si útočník Martin Morava

Vydařený vstup do sezóny: „Přesně to jsme potřebovali,“ libuje si útočník Martin Morava
C H O M U T O V – Florbalisté FbC 98 Chomutov vstoupili o víkendu do nového ročníku 2.ligy. Los soutěže je na úvod zavedl na západ Čech. Ve Františkových Lázních se utkali se Sokolovem a Karlovými Vary. Dvěma výhrami a ziskem šesti bodů potvrdili své letošní ambice: „Náš cíl do této sezóny je jasný. Vejít se mezi první čtyři týmy a prát se o postup do 1.ligy,“ potvrzuje Martin Morava.
Jeden z tahounů týmu zatížil v úvodních dvou kolech nového ročníku konta soupeřů celkem pěti góly. Důležitý byla zejména jeho trefa do prázdné branky, která zpečetila vítězství nad Karlovými Vary a také zisk šesti bodů. „Přesně to jsme potřebovali. Chtěli jsme do sezóny vstoupit ziskem šesti bodů v prvním hracím víkendu a to se nám povedlo,“ potvrzuje Martin Morava spokojenost. Oba zápasy přitom byly velmi odlišné. „Sokolov, aniž bych nějak chtěl snižovat jeho kvality, bude podle mě v letošním ročníku hrát spíše o udržení ligy. Ovšem první zápas bývá vždy ošemetný, takže pro nás důležité vítězství. Zápas proti Karlovým Varům jsem i s ohledem na naši nekompletní sestavu očekával těžší, protože je to kvalitní tým a v poslední době jsou zápasy s nimi velmi vyhecované.“

V obou duelech Chomutov inkasoval až v posledních třetinách. Nad Sokolovem vedli Severočeši po dvou třetinách 8:0 a pokles koncentrace v závěrečné části znamenal jen kosmetickou úpravu skóre. Druhý duel nabídl o poznání větší drama. Vedení 4:0 začal soupeř mocně dotahovat. „Dvě třetiny jsme hráli přesně to, co jsme potřebovali. Využívali jsme chyb soupeře a trestali. Po dvou třetinách jsme vedli 4:0, ale věděli jsme, že to Vary rozhodně nezabalí,“ vrací se k duelu Morava. A skutečně nezabalili. Zlepšeným výkonem a díky přesilovkám, kterých měli celkem sedm, včetně dvou výhod šesti proti třem, dotáhli skóre na 4:3. „Prokázali jsme ale velkou sílu a bojovnost a zápas už nepustili,“ dodává střelec páté branky.

Nyní čeká na hráče FbC 98 Chomutov celkem pět ligových utkání v řadě na domácí palubovce Městské sportovní haly. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát a teď tomu nebude jinak. Náš cíl je potvrdit venkovní výhry a z 5 domácích utkání získat 15 bodů.“. Již tuto neděli navíc čeká Martina Moravu a jeho spoluhráče výzva v podobě pohárového zápasu proti prvoligovému FBC Start98. Hraje se o právo vyzvat v osmifinále Poháru České pojištovny extraligovou Mladou Boleslav. „Od zápasu očekávám vysoké tempo a myslím, že rozhodovat bude každá chyba. Start98 letos postoupil do 1.ligy, ale jak jsme již mnohokrát dokázali, tak hrát se dá s každým. Do zápasu rozhodně nepůjdeme s žádným respektem. Doufám, že se v domácí hale vytvoří kulisa, která nás požene k vítězství,“ uzavírá hráč s číslem 91 náš rozhovor.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři