Oficiální web florbalového klubu Chomutov
09.10.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Víkendový dvojboj! Chomutov přivítá Gullivers Brno a Z.F.K. Petrovice

Víkendový dvojboj! Chomutov přivítá Gullivers Brno a Z.F.K. Petrovice
C H O M U T O V - O nadcházejícím víkendu se florbalisté Chomutova představí na domácí palubovce hned dvakrát. V sobotu dorazí na severozápad Čech brněnstí Gullivers, o den později Z.F.K. Petrovice. Obě utkání se odehrají za zavřenými dveřmi Městské sportovní haly Chomutov vzhledem aktuálním opatřením v České republice. Navíc se bude jednat o poslední vystoupení Chomutova před nucenou pauzou, neboť od pondělí budou zakázána všechna sportovní utkání.

Změny v kádru Gullivers Brno

Brněnští Gullivers dokázali udržet stejné složení kádru z minulé sezóny. Jedinou novou akvizicí se stal Jakub Matula, který přišel na střídavé hostování z divizních Hornets Brno.

Brněnská nová tvář - Jakub Matula

Posily a odchody Petrovic

V letní přestávce zaznamenal klub z moravskoslezského kraje několik odchodu i příchodů. Nově černozelený dres obléká Martin Michna z Paskova, dále Ondřej Firda, Roman Oborák, Maciej Bogdanski a Petr Maláč, kteří se všichni přemístili ze superligových Vítkovic.
Kádr naopak opustila trojice hráčů - brankář Martin Janík zamířil do FBC Ostrava, Jakub Nota posílil Bulldogs Brno a Jan Daubner se přesunul do Slovanu Havířov.

Nejvýraznější posila Petrovic - Ondřej Firda. S Vítkovicemi získal poslední titul superligy

Statistické okénko

Chomutovští florbalisté mají odehráno v první lize mužů pouze tři soutěžní utkání s bilancí jedné výhry, prohry pro prodloužení a porážky po základní hrací době. Aktuálně jim patří dvanáctá příčka druhé nejvyšší ligy mužů. V čele týmového bodování je Lukáš Staněk (5+2).
Sobotní soupeř Gullivers Brno si během dosavadních šesti odehraných kolech vybojoval osm bodů a náleží jim sedmá pozice v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem je Jakub Matula s jedenácti kanadskými body (8+3).
Petrovice dokázaly poprvé v sezóně bodovat až v posledním kole, kdy si vyšlápli v domácí hale na českobudějovické Štíry. V předchozích třech duelech vyšly bodově naprázdno. Aktuálními lídry Petrovic jsou Roman Oborák (6+3) a Petr Kašpar (2+7) s devíti kanadskými body.

Tabulka 1. ligy mužů

Víkendový program Chomutova

7. kolo: Florbal Chomutov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 16:00 (so 10.10.2020) ONLINE | VIDEO
3. kolo: Florbal Chomutov - Z.F.K. Petrovice 15:00 (po 28.9.2020) ONLINE | VIDEO

Významní partneři

Hlavní partneři