Oficiální web florbalového klubu Chomutov
29.11.2019 | Lenka Láryšová, foto: Vladimír Kapuš (www.fotokapus.cz)

Víkend plný mládeže a jejich úspěchů

Víkend plný mládeže a jejich úspěchů
C H O M U T O V - Nelze opomenout ani chomutovskou mládež. Během víkendu se také představili starší žáci v Lounech a Liberci, starší žákyně a elévky v Teplicích. Všechny týmy odehrály tři zápasy a nevedly si špatně.

Boje starších žáků

Starší žáci rozehráli ligu na dvou místech. Florbal Chomutov Domeček se představil v Lounech, kde se hráči tohoto týmu utkali s týmy: TJ Lokomotiva Louny, FBC Jazzmani Žatec a Florbal Jirkov. Lounům se žáci snažili vzdorovat do poloviny druhé třetiny, pak se lounští hráči rozstříleli a Chomutovští prohráli 1:5. Se Žatcem se jednalo o přestřelku, kde chomutovští florbalisté prohráli 5:10. A ani do třetice se Domečku nedařilo, jelikož prohrál 2:9 s Jirkovem.

Tým Florbal Chomutov hrál podstatně dál od své domoviny, a to v Liberci. V prvním zápase s Ústím si „strži“ vedli dobře. Během první poloviny drželi vyrovnaný výsledek 1:1, pak když prohrávali 1:3, byli schopni výsledek dorovnat. Nakonec ale soupeři podlehli 3:5. Druhý zápas s Libercem naši starší žáci nezvládli a prohráli 1:7, ale v posledním utkání s Děčínem ukázali svou sílu a zvítězili 9:2. Díky této výhře si zajistili svou pozici v prvním koši.

Starší žákyně a elévky na teplické půdě

Starší žákyně hrající systém 3+1 si po čtrnáctidenní odmlce zahrály v Teplicích. V prvním utkání si poradili s Bivojkami z Litvínova – 4:1. Hned v dalším utkání najely na svou vítěznou vlnu a 9:3 zvítězily nad Florbalem Ústí. V posledním střetu s Mostem naše „stržky“ dlouho statečně vzdorovaly, ale nakonec podlehly 5:7.

Naše elévky hrály s Mostem, Turnovem a Ústím. Porazily sice jediného soupeře – Ústí, ale zato vysokým výsledkem 15:1.

Významní partneři

Generální partner mužů

Hlavní partneři