11.10.2019 | Ondřej Šarša

V sobotu souboj s nejvzdálenějším soupeřem! Chomutov zavítá do Petrovic

C H O M U T O V - O druhou venkovní výhru budou usilovat florbalisté Chomutova v sobotu 12. října na půdě Petrovic. Moravskoslezský tým se vytěžil z úvodních pěti kol pouze tři body a nachází se na chvostu tabulky první ligy mužů. Z poslední návštěvy petrovické haly si chomutovská družina odvezla všechny tři body. Dokáží Chomutovští napodobit své počínání z minulého ročníku? Souboj s nejvzdálenějším soupeřem první ligy začíná v 17:00.

STATISTIKY Z MINULÉ SEZÓNY

V sedmém kole minulé sezóny vyhráli florbalisté Chomutova nad Petrovicemi v poměru 6:3, v odvetném duelu zvítězili svěřenci Martina Bociana dvoubrankovým rozdílem 7:5. Petrovice měli nejkratší sezónu ze všech prvoligových týmů, neboť po základní části se umístili na desátém místě.

7. kolo: Florbal Chomutov - Z.F.K. AQM Petrovice 6:3
Branky: 18. Adam Stibor, 19. Ondřej Bejček, 38. Adam Stibor, 45. Tomáš Novotný, 48. Ondřej Kopp, 53. Jiří Giptner - 41. Bohdan Kopelec, 53. Dominik Chvastek, 55. Dominik Chvastek; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 175; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 16 - Martin Janík 20; po třetinách: 2:0, 1:0, 3:3

19. kolo: Z.F.K. AQM Petrovice - Florbal Chomutov 5:7
branky: 18. Patrik David, 32. Petr Kašpar, 38. Radim Ivan, 40. Radim Madecký, 49. Petr Kašpar - 3. Tomáš Novotný, 8. Jiří Šafařovský, 20. Daniel Fokt, 34. Adam Stibor, 45. Tomáš Novotný, 47. Ondřej Šarša, 60. Ondřej Halej; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Roman Ciompa 18 - Milan Stránský 21; po třetinách: 1:3, 3:1, 1:3

Nejlepší hráč Chomutova sedmého kola - Tomáš Novotný. V utkání zaznamenal branku a tři asistence

trápení petrovic

Moravský tým vyhrál v probíhající sezóně pouze jednou, kdy v úvodním kole porazil nováčka Rožnov pod Radhoštěm. Z následujících pěti utkání neukořistil ani bod a nachází se až na dvanáctém místě. Navíc v posledních dvou kolech vstřelili pouze dvě branky a dvacet čtyři branek obdrželi.

Poslední kolo: Kanonýři Kladno - Z.F.K. AQM Petrovice 15:1
Branky: 3. Aleksander Trofimov, 7. Aleksander Trofimov, 18. Dominik Janda, 20. Marek Pixa, 24. Joel Ahlin, 27. Joel Ahlin, 33. Lukáš Sedláček, 35. Filip Ullmann, 37. Sergei Grebenshchikov, 40. Filip Ullmann, 42. Dominik Janda, 45. Filip Ullmann, 47. Michal Skuhrovec, 55. Sergei Grebenshchikov, 59. Michal Skuhrovec - 23. Adam Zbořil; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 256; zásahy brankářů: Ondřej Lupoměch 12 - Petr Blakala 22; po třetinách: 4:0, 6:1, 5:0;