06.02.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

V sobotu na Podkrušnohorské derby! HEROS Chomutov přivítá florbalisty Ústí

C H O M U T O V - Skvělou podívanou nabídne 24. kolo první ligy mužů. V něm se mohou těšit fanoušci chomutovského florbalu na derby s ústeckým rivalem. Oba celky mají na kontě stejný počet bodů a dělí se společně s kladenskými Kanonýry o třetí pozici v tabulce. Chomutov prokazuje skvělou formu na domácí palubovce, neboť vyhrál deset utkání z jedenácti. Dokáže vrátit vysokou venkovní porážku? Duel začíná v sobotu 8. února od 16:00 v Městské sportovní hale Chomutov.

VYSOKÁ VÝHRA ÚSTÍ V PRVNÍM DUELU

První Podkrušnohorské derby v této sezóně ovládli florbalisté ústeckého celku. Ve své domácí hale Sluneta dokázali porazit hráče HEROSu jednoznačně 9:1. Jedinou branku zaznamenal útočník Jakub Štěrba, když snižoval v úvodní třetině na 2:1. Pro chomutovské florbalisty je to prozatím nejvyšší prohra v této sezóně.

12. kolo: Florbal Ústí - HEROS Florbal Chomutov 9:1
Branky: 6. Vít Pavelka, 13. Martin Fuchsig, 29. Martin Fuchsig, 30. Dan Semerád, 46. Tomáš Sattler, 52. Ondřej Kawulok, 52. Radim Kühnel, 55. David Stummer, 55. Ondřej Kawulok - 16. Jakub Štěrba; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 2 + Dominik Beneš (UST) 5:0; využití: 0:1; diváků: 254; zásahy brankářů: Marek Netopilík 25 - Karel Šantora 28; po třetinách: 2:1, 2:0, 5:0

První Podkrušnohorské derby vyznělo lépe pro ústecké florbalisty

VENKOVNÍ PROHRA CHOMUTOVA

Minulý víkend se vydali florbalisté Chomutova do Rožnova. S předposledním celkem první ligy mužů nepotvrdili roli favorita a prohráli rozdílem jedné branky. Chomutovští si vytvořili ve třetí třetině nadějný náskok, které ale vzápětí ztratili. Pět minut před koncem rozhodl o výhře Rožnova Pavel Barabáš, když proměnil trestné střílení.

23. kolo: 1. FBK Rožnov p/R - HEROS Florbal Chomutov 8:7
Branky: 7. Josef Viktořík, 23. Vladislav Kittel, 43. Vladislav Kittel, 48. Petr Burýšek, 50. Ondřej Smékal, 53. Vladislav Chmelař, 55. Petr Krhut, 56. Pavel Barabáš - 15. Tomáš Novotný, 36. Daniel Kučera, 38. Tomáš Novotný, 46. Tomáš Novotný, 46. Tomáš Novotný, 48. Jiří Šafařovský, 54. Tadeáš Melíšek; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 148; zásahy brankářů: Marek Obšivač 26 - Karel Šantora 11; po třetinách: 1:1, 1:2, 6:4

Chomutov nedokázal potvrdit roli favorita a padl s Rožnovem

Vítězná série Ústí

Ústečtí florbalisté zažívají úspěšnou část sezóny. V posledních sedmi utkání totiž nenašli přemožitele. Důkazem byl i poslední duel proti pražskému Startu98, který odehráli 24. ledna. Ve 21. kole si došli pro hladké vítězství 9:4 a vrátili se do boje o třetí příčku první ligy mužů.

21. kolo: FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - Florbal Ústí 4:9
Branky: 19. Daniel Maxa, 51. Daniel Eremiáš, 54. David Jirásek, 58. Daniel Eremiáš - 5. Jiří Dolejší, 8. Dominik Beneš, 24. Dominik Beneš, 28. Ondřej Kawulok, 30. Tomáš Brom, 31. Václav Vavruška, 48. Dominik Beneš, 55. Jan Peška, 60. Miroslav Fořt; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 75; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 27 - Tadeáš Dittrich 26; po třetinách: 1:2, 0:4, 3:3