29.11.2019 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

V sobotu na Bulldogs Brno! Vrátí Chomutov porážku z úvodu sezóny?

C H O M U T O V - O posledním listopadovém víkendu se florbalisté Chomutova pokusí o prodloužení domácí neporazitelnosti s exsuperligovými Bulldogs Brno, se kterým prohráli na úvod sezóny. Při pohledu na tabulku se bude jednat souboj o třetí místo, neboť oba týmy mají stejný počet bodů. Severočeši mají odehráno o jedno utkání navíc. Sobotní duel začíná ve 14:00 v Městské sportovní hale Chomutov.

První prohra v Brně

V prvním vzájemné utkání Chomutov nedobyl brněnskou halu SportoPoint a prohrál první venkovní duel v nové sezóně. Rozhodujícím faktorem se stala druhá třetina, kterou svěřenci Martina Bociana prohráli v poměru 5:1.

2. kolo: Bulldogs Brno - HEROS Florbal Chomutov 7:4
Branky: 14. Matyáš Němec, 25. Martin Grlický, 28. Michal Valachovič, 31. Ondřej Lorenc, 32. Lukáš Punčochář, 38. Adam Konečný, 53. Michal Valachovič - 10. Petr Pastor, 30. Daniel Grener, 52. Ondřej Halej, 60. Petr Pastor; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 180; zásahy brankářů: Kryštof Bartek 10 - Karel Šantora 20; po třetinách: 1:1, 5:1, 1:2;

Chomutov přivezl tři body z moravskoslezské mise

Minulý víkend vyrazili florbalisté Chomutova do Znojma a Havířova. V obou utkáních museli dotahovat nepříznivé skóre. Zatímco v sobotním utkání na půdě Znojma vybojovali výhru v poslední třetině, stíhací jízda proti Slovanu Havířov už nevyšla.

Snímek z utkání mezi Znojmem a Chomutovem
13. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ - HEROS Florbal Chomutov 6:8
Branky: 6. Tomáš Kucharič, 22. Lukáš Matoušek, 24. Daniel Krejčíř, 28. Filip Daberger, 46. Tomáš Kucharič, 54. Martin Ďuriška - 5. Jakub Holovej, 31. Ondřej Halej, 41. Tadeáš Melíšek, 41. Tomáš Novotný, 48. Tadeáš Melíšek, 53. Tomáš Novotný, 60. Tadeáš Melíšek, 60. Jiří Šafařovský; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 2:5 + Martin Hýsek (CHM) OS; využití: 0:0; diváků: 187; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 34 - Jan Vlček 32; po třetinách: 1:1, 3:1, 2:6

Předehrávka 15. kola: TJ Slovan Havířov - HEROS Florbal Chomutov 8:6
Branky: 6. Vojtěch Vavrečka, 9. Petr Řezáč, 25. Václav Jurdzin, 26. Daniel Lademberger, 33. Kryštof Malina, 35. Marek Vylegala, 56. Michal Kozelský, 60. Radim Ivan - 7. Ondřej Šarša, 11. Tomáš Novotný, 31. Ondřej Šarša, 46. Tomáš Novotný, 50. Petr Linc, 58. Jiří Šafařovský; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 70; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 23 - Karel Šantora 28; po třetinách: 2:2, 4:1, 2:3

Bulldogs nevyzráli na vedoucí Karlovy Vary

Úvod utkání vyšel více hostům, kteří po deseti minutách vedli 3:0. NA začátku druhé třetiny zvyšoval ještě Matěj Svatek. Ani dva rychlé dvě branky v podání domácích ve 25. a 27. minutě na vývoj utkání nic nezměnilo, neboť hosté se opět dostali do brankového trháku. Poslední branka padla z hole domácího Jana Vojtíška půl minuty před koncem utkání.

13. kolo: Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary 3:7
Branky: 25. Adam Konečný, 27. Matyáš Němec, 60. Jan Vojtíšek - 2. Michal Klápa, 7. Michal Chudina, 10. Filip Chmelíček, 23. Matěj Svatek, 30. Daniel Nicklas, 45. Michal Klápa, 51. Filip Chmelíček; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 174; zásahy brankářů: Michal Bartoň 15 - Václav Zavadil 20; po třetinách: 0:3, 2:2, 1:2