Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
12.10.2018 | Lenka Láryšová, foto: Roman Dušek

V sobotu míří mužský tým do Ostravy, jak si poradí s „černouhelnými pány“?

V sobotu míří mužský tým do Ostravy, jak si poradí s „černouhelnými pány“?
C H O M U T O V - Muže čeká 8. kolo 1. ligy mužů a za svým soupeřem míří až do hornického města – Ostravy. V předešlé sezóně se tyto dva celky střetly dvakrát a každý z nich si odnesl jednu výhru z cizího bojiště. 30. 9. na chomutovské palubovce naši muži padli 5:12, ale hned v prosinci ostravským hráčům prohru vrátili a zvítězili 9:3. Jak dopadne letos první chomutovsko-ostravské derby?

1. MVIL OSTRAVA WOOW

Tento celek se v 1. lize nachází již nějaký ten pátek, přesněji řečeno, již čtyři sezóny a do páté právě vstupuje. Vloni ostravský tým skončil na velice úspěšném 4. místě, což bylo za dobu jeho působení v této soutěži největším úspěchem. Z 26 zápasů ostravští hráči získali 12 výher v základní hrací době a 5 výher v prodloužení. Play-off započali v březnu s Kladnem, které porazili 3:1 na zápasy a pokračovali dál na Havířov. Tomuto celku vzdorovali vcelku statečně, ale nakonec prohráli 1:3 na zápasy a play-off tak pro Ostravské skončilo.

Nejlepším střelcem tohoto týmu byl v loňské sezóně Adam Tesárek, který nastřílel 32 branek za 29 zápasů. Naopak nejvíce asistencí nasbíral Michal Dombrovský, který za 32 zápasů nahrál celkem pětatřicetkrát.

Generální partneři

Hlavní partneři