1. LIGA MUŽŮ - 21. KOLO | DDQ Florbal Chomutov vs. FAT PIPE Start98 | 1:4 | ONLINE | VIDEO
23.11.2022 | redakce KS, foto: Roman Dušek

V poháru končíme! Liberec v Chomutově dominoval

Ve středu 23.11.2022 zavítal do Chomutova v rámci osmifinále Poháru Českého florbalu Superligový FBC Liberec. Pro Florbal Chomutov se v letošní sezóně jednalo o třetí měření sil s celkem ze Superligy!

Od prvních minut mohli vidět diváci zajímavé utkání plné šancí na obou stranách. V 7.minutě otevřel skóre zápasu tečovanou střelou od poloviny hřiště hostující Janeček - 0:1. Chomutov se snažil okamžitě odpovědět! Šance Novotného a Štěrby pokryl dobře chytající Chlad. Po polovině první třetiny uzamkl Liberec domácí na dlouhou dobu v obraném pásmu, tlak Liberce zastavil až Skuhrovec nedovoleným zákrokem. V následné přesilovce potvrdil Liberec vynikající pověst, která ho předchází v Superlize! Nejlepší tým v proměňování přesilových her potvrdil svou kvalitu i v poháru, když po křižném pasu Stránského, trefil prázdnou branku Ferdan - 0:2! Na odpověď Chomutova se nemuselo čekat dlouho, přečíslení tři na jednoho však domácí překombinovali a se zakončením Bernase už neměl hostující brankař příliš starostí. Závěr první třetiny se nesl ve znamení rychlých protiútoků Liberce, všechny však skončili bez gólového efektu. Skóre po první třetině tak bylo 0:2 pro hosty.

Na začátku druhé třetiny se měnilo skóre prakticky okamžitě! Hostující Stránský si počkal za domácí obranou a nabídnutý brejk s přehledem proměnil - 0:3! V prvních minutách prostřední části bylo na hřišti k vidění spousta nepřesností z obou stran. Na konci 3. minuty předvedlo nádhernou akci duo Stránský - Ferdan a jejich kombinace skončila na tyči Vagelovi branky. Na druhé straně zahrozil Novotný, jeho střela letěla těsně nad! Poté se do obrovské šance dostal Halej, v tuto chvíli visela první branka Chomutova doslova ve vzduchu! Liberec v těchto chvílích cítil, že musí uklidnit hru a dlouhé minuty držel zkušeně balonek na svých hokejkách. V polovině zápasu se do velké šance dostal Cejnar, Skuhrovec na poslední chvíli zakročil. Ve 33. minutě se obranou prosmýkl liberecký obránce Pařízek a přesnou střelou k tyči nedal Vagelovi šanci - 0:4! Ve 34. minutě byla k vidění na hřišti nepochopitelná situace! Rozhodčí Jelínek uznal střelu libereckého Ferdana do břevna jako branku - 0:5! Po vhazování se do velké šance dostal Linc, jeho střela jen těsně minula tyč hostující branky! Ve 37. minutě měl k dispozici Liberec druhou přesilovou hru po faulu Schneidera. V oslabení předvedl parádní individuální akci Klement, jeho brejk vychytal skvělý Chlad. Chomutov s vypětím všech sil oslabení ubránil, hnedka po jeho skončení se z bezprostřední blízkosti prosadil Světlík - 0:6! V závěru druhé třetiny se již nic zajímavého nestalo, a tak odcházel do šaten spokojenější Liberec s šestibrankovým vedením.

Do třetí třetiny trenér Severa promíchal sestavu a dal příležitost mladíkům! V brance se objevil Fiala, na hřišti mladíci Kubík, Hennrich a Nekuda. Tempo zápasu na začátku třetí části značně opadlo. Ve 46. minutě dostal Liberec možnost třetí přesilovky po faulu Štěrby. V přesilovce zkusil efektivní zakončení Stránský, poté se k dorážce dostal Kárník, domácí brankář Fiala vstoupil do utkání výborně a zůstal nepřekonán! Chomutov přesilovku ubránil a připsal si tak alespoň dílčí úspěch! Po skončení přesilovky se do brejku dostal Štěrba, jeho nešťastné řešení skončilo brejkem Stránského, který potvrdil pověst střelce a překonal Fialu mezi nohy - 0:7! V 51. minutě odčaroval kouzlo Chlada mladík František Tadeáš Kubík a otevřel svůj brankový účet v "A" týmu - 1:7! Chomutov ožil, aktivní Klement se hnal do šance, ale Chlad byl opět výborný! V 56. využil velkou chybu v rozehrávce domácích B. Ferdan a poslal Liberec do vedení 8:1! Za pár okamžiků se skóre měnilo znovu! Hostující Kárník se prosadil z bezprostřední blízkosti a zvýšil na 1:9! V 59. minutě předvedl další velkou chybu v rozehrávce Jeníček a produktivní Stránský svým pátým bodem v utkání zkompletoval nepopulární desítku - 1:10! V posledních minutách se již nic zajímavého nestalo a utkání tak skončilo vysokým vítězstvím Liberce 10:1.

Utkání se Florbalu Chomutov nepodařilo podle představ a do čtvrtfinále Poháru Českého florbalu postupuje po dominantním výkonu Superligový FBC Liberec.